Pozor na falešné faktury

POZOR na falešné faktury a na telefonáty od registrátorů domén

 

Rádi bychom Vás v rámci služby péče o klienta upozornili na nekalé praktiky dnešních podvodníků:

 

1. Neplaťte za falešné Proforma faktury, které vypadají jako by byly od společnosti FORPSI = INTERNET CZ, a.s., ale mají uvedenou jinou banku a číslo účtu: Air Bank a. s., Praha, Číslo účtu: 1287700016/3030 --- je to podvrh. 

Společnost FORPSI k tomu na svých stránkách uvádí ... https://support.forpsi.com/News/284/podvodn-proforma-faktury-rozeslan-zkaznkm.aspx

 


 

2. Nekupujte draho registraci domény s mezinárodní koncovkou. --- Pozor na telefonáty od „registrátorů“ domén

Již několik klientů nám volalo, že jim byla telefonicky nabídnuta možnost přednostního prodeje domény, která má podobné jméno jako jejich vlastní doména s koncovkou .cz, ale nyní ji prý někdo chce registrovat s koncovkou .eu nebo .com - zní to nějak takto: „Volám vám, protože vlastníte doménu vasefirma.cz a náš zákazník objednal registraci podobných domén: vasefirma.eu a vasefirma.com. Chci se ujistit, že registrací vám nezpůsobíme problémy. Je to naše dobrá vůle a normálně to neděláme, ale nadřízený mě pověřil, abych vám zavolala. ...“ a pak chce za jednu doménu třeba 3900,-. 

Představují se jako registrátor domén, registrace internetových domén, doménové centrum, česká centrála domén, doménový registr, česká doménová centrála a podobně oficiálně znějící název.

Neplaťte takovéto částky - Registrace domén s koncovkou .EU nebo .COM je za cca 200,- a provede Vám ji běžný seriózní český registrátor.

 

Za tým Agionetu s pozdravem

Ing. Martin Kotouč
obchod a projekty

tel. 773 937 372
e-mail: info@agionet.cz

Logo

Agionet s.r.o.
www.agionet.cz

Novinky můžete sledovat i na našem Facebooku: www.facebook.com/Agionet.sro Facebook icon small