Nabídka dotykového sytému pro knihovny

Váš atraktivní dotykový systém

Vážení budoucí majitelé dotykového systému,

z důvodu citelného nástupu získávání informací pomocí výpočetní techniky, která je také významně podpořená novým médiem – internetem, jsme se začali zabývat vývojem jednoho z našich projektů. Jedná se o tvorbu dotykových prezentací neboli dotykový systém, který bychom Vám rádi představili a nabídli.

Dotykový systém se vyznačuje jednoduchostí ovládání, uživatelskou přívětivostí, svým atraktivním vzhledem a faktorem zábavnosti. Má tedy široké možnosti praktického uplatnění. Využívá se například v oblastech orientačních systémů, informačních tabulí, platebních či informačních terminálů, docházkových systémů aj.

Je velmi užitečný pro orientaci v knihovně, neboť v současné moderní době musí knihovny uchovávat větší množství informací a z toho vyplývající i nároky na prostor si zároveň žádají snadnou orientaci, kterou tento systém přináší. Je vhodný například i pro administrativní budovy, kancelářské komplexy nebo úřady, nemocnice, letišti či nádraží.

nahled 1

Dotyková obrazovka nahrazuje klasické infokiosky a dotykové informační panely. Instaluje se na samostatné projekční plochy, ale i na stávající monitory a obrazovky. Je snadno přenositelná. Má jasný a ostrý obraz i za denního světla. Umožňuje projekci aktuálního videa, klipu, animace, reklamního spotu z Vašeho PC, stávajících web stránek, vlastních software nebo SW vytvořených na míru.

Dotykové displeje navíc nejsou žádnou novinkou, jejich historie se začala psát již počátkem 70. let minulého století, ovšem daleko větší pozornosti se jim dostává až posledních 5 let. Což je velkým přínosem, protože jejich cena šla rapidně dolu a nyní jsou dostupné i velké rozměry obrazovky.

Specifický způsob ovládání prsty na dotykovém displeji vyžaduje i specifické postupy při tvorbě aplikací pro takováto zařízení. Musíme mít na paměti nutnost dostatečně velkého prostoru pro tlačítka z důvodu pohodlného ovládání, zároveň dostatečnou rychlost aplikace pro její použitelnost a především vytvořit přehledné, logicky uspořádané, srozumitelné a přívětivé uživatelské prostředí, se kterým je radost pracovat. Tím zajistíme také jeho dostatečné využívání.

nahled 2

O tom, jak takový orientační systém knihovny může vypadat, se přesvědčte v ukázkové verzi elektronického rozcestníku, který Agionet vytvořil pro potřeby Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, na adrese www.dotykovy-system.cz/reference/vedecka-knihovna-plzen, nebo se můžete prostřednictvím videa v rámci pořadu Toulavá kamera seznámit s interiérem Regionálního muzea Nečtiny, kde jsme také připravovali prezentační systém pro dotykový displej.


Více informací, ukázky, reference a příklady praktického využití naleznete na samostatném webu www.dotykovy-system.cz.

O dalších zajímavých produktech společnosti Agionet i o orientačním dotykovém systému se dozvíte na www.agionet.cz.


Pokud máte zájem o dotykový systém, napište nám. Rádi Vám jej vyvineme na míru Vašim potřebám – objednávka je nezávazná (lze i přímo z našich stránek pomocí poptávkového formuláře: POPTAT NEZÁVAZNĚ).

 

S pozdravem

Ing. Martin Kotouč
obchod a projekty

tel. 777 262 271
e-mail: kotouc@agionet.cz

Logo

Agionet s.r.o.
www.agionet.cz

 

Nechcete již dostávat podobné maily?
Přílohy
agionet_dotykovy_system_knihovnam.pdf