Tajemná zkratka HTTPS a co s ní?

Tajemná zkratka HTTPS a co s ní?

Určitě jste si již všimli, že Váš prohlížeč rozlišuje v horním adresním řádku, zda běží web s předponou https (často to bývá zobrazeno ikonou zámku). Tyto weby používají pro svůj provoz takzvaný zabezpečený přenos dat. Nejprve jej používaly banky, pak e-shopy, facebook a jiné. Od loňského roku pak Google začal upřednostňovat ty webové stránky, které https používají.

Proč to Google dělá?

Pokud stránka používá zabezpečený přenos dat, není možné z ní odposlechnout například vložené přihlašovací údaje. Hesla se dnes vkládají na mnoho míst, proto čím více webů běží zabezpečeně, tím lépe.

Jak se to týká mého webu?

Weby na redakčním systému Joomla mají administrátorskou část, do které je vstup chráněn jménem a heslem. Nejspíš jste již zaznamenali, že když heslo vkládáte, webový prohlížeč Vás upozorní, že jej odesíláte nezabezpečeně - což je považováno za bezpečnostní riziko. 

Co s tím?

Začnete používat https, Vaše heslo nepůjde odposlechnout a navíc bude Váš web mezi těmi, které Google upřednostňuje. Pořiďte si bezpečnostní certifikát a přejděte se svým webem na zabezpečený přenos dat (https). My Vám s tím pomůžeme.

A jak na to?

Pořídili jsme bezpečnostní certifikát pro jeden z našich hostingových serverů, takže můžeme naším zákazníkům nabídnout jednu z možností, jak na https přejít:

Chcete poradit?

Martin Kotouc portret 250px
Za tým Agionetu s pozdravem
Ing. Martin Kotouč
obchodní ředitel

Agionet logo design a programovni

Telefon: 777 262 271, 773 937 372, 
e-mail: kotouc@agionet.cz

Novinky můžete sledovat na: www.facebook.com/Agionet.sro

© 2017 Agionet s.r.o., Prokopova 27, Plzeň
Nechcete již dostávat podobné maily?