Nová verze eRoušky ke stažení

Funguje i na Apple

Nová verze mobilní aplikace eRouška 2.0, kterou vydalo Ministerstvo zdravotnictví, je volně ke stažení. Funguje na chytrých telefonech s operačním systémem Android a dočkala se i varianta pro platformu iOS. Oproti předchozí verzi by měla spolehlivě fungovat také na přístrojích od Apple.

Zadáte kód od hygieny a aplikace odešle varování

Aplikace eRouška upozorní uživatele, pokud se v jejich blízkosti vyskytoval nakažený nemocí Covid-19, který má tuto aplikaci také nainstalovanou. V praxi to funguje tak, že když se někdo nový, kdo používá eRoušku nakazí koronavirem, zašle mu hygiena unikátní kód. Jakmile kód zadá do aplikace, automaticky se odešle varování všem lidem, kteří s ním přišli do blízkého kontaktu.

Aplikace eRouška nerozezná polohu ani telefonní číslo

Díky technologii Bluetooth LE a Apple/Google protokol identifikuje eRouška ostatní mobilní zařízení, která se vyskytla v jeho blízkosti. Používá k tomu pouze anonymní identifikátory, které nerozeznají vaši polohu ani telefonní číslo. Aplikace běží na pozadí, je ale nutné mít stále zapnuté Bluetooth. Nová verze by měla oproti té předchozí více šetřit baterii.

Může nově informovat také spolucestující z MHD

Setkání s nakaženým je nyní možné zjistit i u lidí, které hygienici dříve nebyli schopni vytrasovat. Jedná se například o styk lidí v MHD nebo v obchodě, kde se lidé navzájem neznají a nebylo tedy možné je kontaktovat.

Komunikuje také se zahraničními programy

Mobilní aplikace eRouška komunikuje také se zahraničními programy. Česko je součástí mezinárodního projektu Go Live, do kterého už se zapojilo 11 zemí. Aplikace bude uživatele také informovat o aktuální epidemiologické situaci.

Chraňte svoji rodinu a blízké s aplikací eRouška

Aby měl celý projekt smysl, je důležité, aby eRoušku používalo co nejvíce lidí. Jedině tak, se všichni včas dozvíme, že jste byli vystaveni riziku nákazy. Je dobré vědět, kdy zvýšit pozornost a chránit svoji rodinu a blízké.

Kde stáhnout mobilní aplikaci eRouška?

Aplikaci eRouška 2.0 můžete stahovat prostřednictvím těchto odkazů:

Nechte si naprogramovat vlastní aplikaci

Usnadněte práci sobě i svému týmu, nechte si naprogramovat vlastní webovou aplikaci od Agionetu. Moderní aplikace zlepšují komunikaci, dokáží zjednodušit administrativu i další procesy. Dokonce Vám mohou vydělat velké peníze. Pomáháme všem firmám, aby v oblasti IT vyrostly a lépe využili možnosti Internetu. Pojďte s námi poznávat online svět. Více informací se dozvíte v článku: Tvorba webových aplikací nebo Vývoj aplikací.

Zpět na Blog

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha