Školy dostanou 20 000 Kč na podporu online výuky

Každá základní škola má nárok na 20 000 Kč jako příspěvek na pořízení digitálních učebních pomůcek. Stát celkem rozdá 1,2 miliardy korun. Během září by se školy měli dozvědět, kolik peněz dostanou. Na jednoho učitele vykázaného ke dni 30. září 2019 obdrží škola 20 000 Kč. Finanční prostředky lze použít na nákup výpočetní techniky nejen pro učitele, ale i pro sociálně znevýhodněné žáky i ty z velkých rodin, kterým škola bude moci vybavení půjčit.

Jak na výuku na dálku online pomocí internetu?

Pokud potřebujete poradit, jak propojit v praxi žáky s učiteli a umožnit jim online výuku, rádi vám s tím pomůžeme. Kontaktujte nás. Poradíme vám, co všechno je k online vysílání potřeba. Podrobnosti najdete v článku: Online vysílací studio pro webináře, učitele, školitele.

Školy mohou pořídit notebooky, software nebo třeba konferenční systém

Za částku 20 000 Kč se dá pořídit například kvalitní notebook nebo až čtyři tablety. Cílem je podpořit možnost online výuky. Lze je tedy použít také na pořízení softwaru a konferenčních systémů. Peníze jsou předem garantovány rozhodnutím vlády. Krajské úřady je obdrží na začátku října 2020. Digitální vybavení budou muset školy pořídit nejpozději do konce roku.

Prodejci elektroniky už od jara pozorují zvýšený zájem o webkamery, mikrofony, monitory, tiskárny, myši a klávesnice. Nyní zvyšují skladové zásoby, aby byli připraveni uspokojit poptávku, která přijde se začátkem školního roku. Nákup digitálních pomůcek mohou školy předfinancovat také z jiných zdrojů. Finanční prostředky uvolněné ze státního rozpočtu jsou určeny na úhradu nákladů pro rok 2020.

 

Zpět na Blog
760af276ee6f9b46d3f3a54c804b7c7d XS 760af276ee6f9b46d3f3a54c804b7c7d L

Webové online služby

Přejdete z lokálních Wordů, Excelů na efektivní internetové řešení? Pomocí webových ...

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha