Nové formáty obrázků

Formáty obrázků typu JPG/JPEG, PNG, GIF, atp. se používají už hodně dlouho, nejsou nejefektivnější, zabírají víc místa, než formáty nové. Mezi nové formáty se řadí např. WebP, HEIF, JPEG 2000JPEG XR. Formát s největší podporou u prohlížečů je WebP (podporuje průhlednost a animaci). WebP vyvinul Google. HEIF (pro uložení samostatných obrázků nebo obrazových sekvencí) je formát. V současnosti (2019) ho podporuje jen Apple, který ho vyvinul.

Doporučujeme tedy všechny obrázky převést na WebP. K tomu můžete použít např. online aplikaci WebP Converter. Ideální je konvertovat obrázky v nějakém automatickém procesu, který se může dít např. při nahrání obrázku na server.

GIFy už nejsou in!

Mají nekvalitní barvy, malou kvalitu a jejich velikost je obří. Místo toho doporučujeme video, které se přehrává stále dokola. Tím dosáhnete stejného efektu, ale mnohem rychleji a moderněji. GIF, při stejné kvalitě jako video, může mít klidně 20mb, přičemž video třeba 200kb (+- 10 000% úspora!!!).

Google uděluje lepší pozice ve vyhledávačích webům s aktuálními a novějšími technologiemi. Naši grafici vědí, jak nejlépe optimalizovat obrázky. Kontaktujte je, poradí Vám nejlepší řešení přímo pro Váš web. 

Zajímá Vás víc o obrázcích na web? Přečtěte si další články:

Zpět na Rádce

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha