Agilní vývoj webu obecně

Nechme klienta říci jeho názor. Svými názory a nápady nás může inspirovat.

Co je to agilní přístup

Agilní vývoj je založen na aktivním zapojení zadavateleAgilní přístup neznamená jen projekt zobchodovat, řídit, rozpočtovat nebo vyvinout software. Nejdůležitější je znát potřeby a finanční možnosti zákazníka a přizpůsobit jim web tak, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Nechat klienta říci jeho názor a zároveň mu poradit a přesvědčit ho o lepší cestě, pokud by chtěl něco, co je v rozporu s cílem projektu. My jsme tu od toho, abychom mu pomohli dosáhnout lepších výsledků v jeho snažení.

Obracíme se na další odborníky a experty z různých oborů, které souvisí s naší prací a s tím, čeho chce klient dosáhnout. Konzultujeme s nimi odvedenou práci a pak ji můžeme podle toho upravit.

Ilustrační obrázek: využití moderního nástroje SCRUM, zdroj: https://www.scrum.org/resources/what-is-scrum

Screenshot Scrum

Agilní metody

Dříve se nejprve řešil rozsah webu, pak kvalita, cena a čas. Co je pro klienta nejdůležitější?

Kolik času a peněz bude muset investovat. Potom teprve řešíme kvalitu a rozsah webu. To je agilní přístup.

Zákazník nám řekl, že může investovat 2,5 milionu korun a chce, aby vše bylo do půl roka hotové. Takže když víme, kolik času a jaký rozpočet máme, můžeme se pustit do díla. Naplánujeme jednotlivé kroky tak, aby na sebe navazovali, rozdělíme práci. Nezbytná je správná komunikace mezi všemi osobami, které jsou do projektu zapojeny. K dokonalé organizaci nám může pomoci využití moderního nástroje SCRUM. Ten je zaměřen na správnou organizaci vývojového týmu

V průběhu naší práce se klienta zeptáme, jak se mu líbí to, co už jsme pro něj vytvořili. Svými názory a nápady nás může inspirovat.  

Chcete vědět víc o agilním vývoji webu? Čtěte také:

Zpět na Péče o klienta

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

... a co o nás říkají naši klienti?

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha