Agilní vývoj webu v praxi

Technika agilního vývoje MoSCoW - řešením je tzv. must have

- co musíte mít

  1. Should have - mělo by být
  2. Nice to have - co je dobré mít
  3. Could Have - někdy je také potřeba mít
  4. Won’t have (v řešení nebude obsaženo a nebudeme se diskusí nad nimi už ani vteřinu zdržovat)

Na úplném začátku by mělo nastavení projektu odpovídat externímu odhadu na realizaci Must have + Should have. Ke zjištění potřeb a přání klienta můžeme v úvodu použít dotazník. Stačí ho poslat mailem, aby si ho mohl zákazník vyplnit kdykoliv a nám tím vznikne prostor na řešení ostatních záležitostí souvisejících s přípravou webu (průzkum trhu, doména, webhosting).

Obrázek: Dobře nastavený webový projekt ušetří mnoho času a zbytečné práce. Zdroj obrázku: https://www.scrum.org/resources/what-is-scrum

Screenshot Scrum praxe

Must have - co musí být splněno, aby nic neselhalo

Při sestavování webu agilním způsobem musíme vědět, že finanční a časové možnosti, které máme, jsou slučitelné s realitou, kterou o celém projektu máme. To znamená, že pokud má klient představu projektu za miliony a zároveň nízký rozpočet, snažíme se mu vysvětlit, co je skutečně možné za daných podmínek vytvořit.

Dobře nastavený webový projekt ušetří mnoho času a zbytečné práce. Vznikne tak dostatek prostoru pro případné dodatečné úpravy a korekce dle přání zákazníka. Jeho názory a nápady nás mohou inspirovat. Máme časovou rezervu a můžeme v klidu pracovat na postupném zdokonalování webu, dokud nedosáhneme požadovaného cíle.

Bonusem pro nás jsou spokojení a věrní klienti. Nechte si poradit od vývojářů z agionet.cz

Můžete si také přečíst:

Zpět na Péče o klienta

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha 

... a co o nás říkají naši klienti?