Chci www stránky a jsem absolutní laik

Někdy si klient myslí, že nám řekne svojí hrubou představu, zaplatí a my již vše uděláme. Bohužel tak to není. Tvorba webových stránek nutně vyžaduje Vaši úzkou spolupráci - součinnost.

My se zcela jistě nevyznáme ve Vašem oboru podnikání, stejně tak jako Vy v našem. Potřebujeme, abyste připravili texty nebo alespoň podklady pro naše copywriterky, fotografie, případně strukturu menu (s naší asistencí) atd. V tomto ohledu můžete čekat naši plnou podporu a ochotu poradit. Na našich stránkách si navíc můžete v klidu přečíst články, které Vás provedou přípravou zadání na tvorbu webových stránek a nebo také informace o tom, jak se připravit na první schůzku s námi.

S webovými stránkami se pojí další služby, které jsme schopni pro Vás zajistit:

Webhosting

Webhosting je pronájem části prostoru na serveru (velkokapacitním PC) pro webové stránky. Pronajímatel serveru je tzv. poskytovatel webhostingu (webového prostoru). Díky webhostingu si můžete své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server. Existují i bezplatné varianty webhostingu, tzv. freehosting. Freehosting však obvykle nezahrnuje žádné záruky ohledně funkčnosti a má omezenou technickou podporu.

Webhosting je pouze samotné umístění stránek na serveru, takže aby se uživatelé internetu ke stránkám dostali, je potřeba mít zaregistrovánu doménu (např. s názvem společnosti). Alternativně lze využít tzv. domény 3. řádu, kdy pak doména vypadá například takto cokoli.hosting88.cz. Běžnou součástí hostingových služeb jsou většinou také e-mailové schránky s antispamovými a antivirovými filtry, stahování pošty do poštovního klienta protokolem POP3, odesílání pošty protokolem SMTP apod. Samozřejmostí bývá technická podpora pro zákazníky! Někdy bývá technická podpora omezena na pracovní dny, ale u solidních firem bývá podpora NONSTOP.

Doména

Internetová doména (doménové jméno) je jednoznačné jméno (identifikátor) počítače nebo počítačové sítě připojené do internetu. Příkladem doménového jména je agionet.cz.

SEO optimalizace

SEO – Search Engine Optimalization neboli optimalizace pro vyhledávače obsahuje takové zpracování www stránek, které umožňuje co nejvyšší pozici ve vyhledávání. (Co je vyhledávač? Např. seznam.cz, google.cz atd.)

Chcete-li webové stránky, ale máte obavu, že se o ně nebudete schopni starat ve smyslu obměňovat nové informace, můžeme Vám nabídnout tyto možnosti:

  • účast na školeních pro naše zákazníky v administraci www stránek, kde se můžete naučit: vkládání článků, nahrávání fotografií, spravování aktualit atd. (tato nabídka platí pouze pro ty klienty, jejichž web je postaven na RS Joomla 1.5)
  • za měsíční paušál Vám budeme webové stránky spravovat; výše paušálu se odvíjí od toho, jak náročná měsíční administrace je
  • v případě, že zvažujete založení si webových stránek, ale vůbec nevíte, odkud byste to měl/a vzít a jak o Vašem záměru začít uvažovat, nabízíme Vám úvodní poradenství

Jak vypadá poradenství?

  • trvá 60 minut
  • platí se hotově po skončení hodiny
  • probereme Váš záměr (ke všem informacím svěřeným nám během konzultace přistupujeme jako k obchodnímu tajemství)
  • doporučíme, jak by bylo vhodné Váš záměr realizovat
  • vytvoříme společně plán, co vše by bylo dobré si promyslet a připravit

Poradenství je nezávazné a může být pouze jednorázové. Pokud se rozhodnete ve finále nevyužít našich služeb, nic se neděje. Může se i stát, že v rámci poradenství dospějeme k závěru, že nemá význam webové stránky pro Vaše potřeby vytvářet nebo bude lepší vytvořit jiný nástroj pro prezentaci

Zpět na Péče o klienta

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha 

... a co o nás říkají naši klienti?