Co je to Joomla a proč ji máme rádi?

Joomla patří mezi nejrozšířenější redakční systémy pro administraci a správu webu na světě. Tým s 200 000 vývojáři a přispěvateli neustále pracuje na jejím vylepšování. Pomocí Joomly zvládne upravovat web i lajk. Nejsou k tomu potřeba žádné speciální znalosti. Můžete se v ní rychle zorientovat.

Obecně o Joomle píšeme v Blogu v podobně znějícím článku: Co je to Joomla?

Obrázek: Ukázka prostředí Joomla editoru

Screenshot_Joomla_editor_clanku

Co všechno můžu v Joomle editovat a upravovat?

Editorské prostředí Joomly je velmi podobné klasickým textovým editorům. Jednoduše napíšete článek i jiný text podobně jako ve Wordu, vytvoříte digitální archiv pro uložení všech souborů i obrázkové galerie. Lze přidat i kontaktní formulář, mapu ke kontaktu, vyhledávač, přihlašovací okénko, diskusní fórum, chat a další doplňky. E-shop je samostatná část webu, která se tvoří k některým webovkám zvlášť. Stejně tak i nástroje pro správu složitějších projektů a úkolů nebo e-learning (vzdělávací program).

Autentizaci (ověření identity) uživatelů lze spravovat i na dálku přes internet pomocí propojení s OpenID serverem nebo Google účtem či LDAP (Lightweight Directory Access Protocol - je definovaný protokol pro ukládání a přístup k datům na adresářovém serveru).

Když si s něčím nebudete vědět rady, stačí nám dát vědět. Rádi Vám s tím pomůžeme.

Redakční systém Joomla používají pro své webové stránky i velmi významné společnosti (televizních kanály, univerzity i nadnárodní řetězce restaurací). Některé banky využívají Joomlu pro back-endovou (neveřejnou) síť. Redakční systém Joomla se kromě běžných webových stránek používá také pro systémy na řízení majetku nebo třeba pro rezervační systémykomplexní firemní adresáře.

Za kolik se dá Joomla licence pořídit a na jak dlouho?

Máme pro Vás dobrou zprávu. Jedná se o tzv. svobodný a otevřený free software. Základní Joomlu si může stáhnout každý zdarma. Později se dá libovolně rozšířit.

S číslováním verzí si nemusíte zbytečně lámat hlavu. Doporučujeme stáhnout tu nejnovější. Každá verze joomly má zajištěnou technickou podporu tvůrců po dobu dvou let od jejího vydání. Kdykoliv je možné upgradovat na novou verzi. To by nemělo mít vliv na žádná nastavení, která už jsme v Joomle provedli.

Chcete vědět o Joomle víc? - Čtěte také:

Nebo nás můžete kontaktovat.

Zpět na Péče o klienta

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha 

... a co o nás říkají naši klienti?