Programování marketingových aplikací - ČD, Rodenstock, Abstract

Někteří naší zákazníci potřebují na míru ušité aplikace, které jim pomáhají s lepší organizací práce. Představujeme Vám 3 firemní originální marketingové aplikace.

České dráhy

Společnost České dráhy asi nemusíme představovat. Pro tuto národní železniční společnost jsme připravili na míru ERP rental systém spolupracující se skladem reklamních předmětů. Jedná se o nástroj pro plánování marketingových akcí a jejich správu. Obsahuje přehledné výpisy skladů, míst, kontaktů, událostí - ty vypisuje přímo v kalendáři. Díky propojení s čárovými kódy, firma ví, co má na skladu, co může využít a kam musí uvedené předměty dopravit. Tento systém je vhodný pro projektové řízení společnosti nebo pro střední půjčovny, které plánují dopředu svoji činnost a musí mít neustále přehled o tom, co v který čas budou mít k dispozici.

K tomuto systému jsme vytvořili vlastní komponenty, které jsou integrované do CMS Joomla. Dále jsme vytvářeli přehledný design webové aplikace a řadu menších vylepšení pro snadnou práci uživatelů v kanceláři i v terénu.

Aplikace řízení zakázek Abstrakt-Geis

Parta lidí, kteří společně pracují na tom být nejlepší ve svém oboru. Plzeňská firma mající více jak 20 letou tradici v komplexní výrobě reklam. Jejich heslo je: Co jiní slibují, my dokážeme. Pracují například pro Plzeňský kraj, Plzeňský prazdroj nebo polepují automobily společnosti Geis po celé republice. Pro lepší organizaci práce a jejich zakázky jsme naprogramovali webovou aplikaci, která zajistí velice snadnou a přehlednou komunikaci mezi zadavateli zakázek a realizátory. Mimo jiné: přihlášení uživatelů s různými právy, umožní editaci, posílá notifikace apod. Majitel aplikace tak může snadno sledovat a řídit zakázky. Aplikace je možné propojit s firemním projektovým managerem. Od začátku spuštění web aplikace do provozu se snížili komunikační komplikace téměř na nulu a všechny zadané zakázky se řádně a včas realizovaly. Programování bylo realizováno v PHP na frameworku Nette s pomocí dalších rozšíření. Na závěr jsme vzniklou webovou aplikaci designovali a stylovali CSS, aby byla přehledná a moderní.

Vývoj ReelCB pro Rodenstock

Firma pro kterou jsou brýle vášní. Německá firma Rodenstock byla založena již v roce 1877. Z malé rodinné firmy byla vybudována úspěšná společnost, která má zastoupení ve více než 85 zemích. A právě pro své klienty potřebovali v roce 2013 vyvinout marketingový informační systém a věrnostní program B2B v jednom komplexním řešení na webových stránkách. Tento program běží jak na mobilních zařízeních, tak i v počítačové verzi. Projekt zahrnuje multilevelové třídění uživatelů, filtrované zobrazení obsahu různým uživatelům, CRM funkcionality, kalendáře událostí, motivační soutěže a další služby. Více o projektu se můžete dočíst přímo ve vyjádření od klienta pana Tomáše Grmana (Marketingleiter, Rodenstock Eastern Europe):

„V roce 2013 jsem s firmou Agionet zahájil a také dokončil velký projekt pro společnost Rodenstock - marketingový informační systém a věrnostní program B2B v jednom komplexním řešení na webových stránkách. Fukční na tabletech i osobních počítačích a plně dle korporátní identity. Dnes si nedokážu představit realizaci tohoto projektu s nikým jiným.

V projektu je zahrnuto multilevelové třídění uživatelů, filtrované zobrazování obsahu různým uživatelům, automatický generátor kalendáře marketingových aktivit, přehledy objednávek, e-shop s reklamními materiály, soutěžní přehledy pro uživatele, samočinná synchronizace zabezpečených databází mezi intrawebem a webem, katalogy produktů, CRM funkcionality, šest jazykových verzí s vlastním jednoduchým editorem textů … mnoho různých nových funkcionalit, které nejsou žádného součástí standardního balení. Cenově dostupné řešení je postavené na JOOMLA systému.

Spolupráce s týmem Agionetu předčila mé představy, ať už rychlým získáním profesionálních rad při analýze projektu a tvorbě zadání, rozšířením původních nápadů a upgradem na vyšší level grafického zpracování či rychlou odezvou a komunikací s programátorem při dolaďování projektu během jeho tvorby nebo při jeho testování. Zamlouvalo se mi velmi, jak programátor s grafikem nechají autora zadat své nápady a nakombinují z nich jeden funkčně i graficky spolupracující celek a přitom neuplatňují žádné, u lidí na této kreativní úrovni běžné, narcistické sklony prosazovat vlastní nápady.

Ať už radami, nasměrováním nápadů autora podle vlastních zřejmě bohatých zkušeností či vlastní vydatnou produkcí, efektivnost programování i barvité grafické dovednosti mě firma překvapila.
Děkuji týmu společnosti Agionet za kreativnost a spolupráci a jednateli Agionetu p. Kotoučovi za obchodního ducha a vstřícnost při řešení finančních záležitostí."

Použité technologie: PHP, Joomla, jQuerry, CSS3, HTML5 a další

"Společnost Agionet, s.r.o. na naši žádost navrhla a kompletně zpracovala systém, který slouží pro rezervaci potřebného marketingového a produkčního materiálu, který je využíván v rámci marketingových a reklamních aktivit společnosti ČD, a.s.. Oceňujeme především individuální přístup k problematice a stavbu celého systému „na míru“. Systém nám denně udržuje přehled o akcích/eventech, o stavu artiklů na skladě a pomáhá zpětně také k hodnocení pomocí implementovaných statistik. Velmi přehledně tak máme přehled o tom, kde a jak je náš marketingový materiál využíván. Robert Pagan, Marketing a komunikace, České dráhy, a.s."