DEMO 1: Magic Slider (setting: Logos view)

Magic Slider (Joomla module)
Magic Slider (Joomla module)
Magic Slider (Joomla module)
Magic Slider (Joomla module)
Magic Slider (Joomla module)

Magic Slider (Joomla module)

(slide: images, logos, articles, K2 items, videos, products)

Propracovaný modul Magic Slider snadno využijete pro zrychlení prezentace většího množství obrázků (např. loga firem) / článků (včetně K2 items) / video z Youtube. Je snadno nastavitelný a má mnoho možností odkud brát zdroje. Umožňuje používat různé grafické templates, efekty, navigaci, animaci ... Je responzivní a umožňuje používání několika šablon. Nový obsah se snadno přidává na jakoukoli pozici i přesouvat již existující záznamy je snadné. 

Pomocí modulu Magic Slider může zobrazovat vybraná loga firem nebo jiné obrázky nebo i videa, které se samy postupně posouvají. Po najetí myší na některý z obrázků se slider zastaví a obrázek se vybarví a zobrazí se titulek. Potom je možné na obrázek kliknout a zobrazí se stránka, na kterou odkazuje. Zobrazování konkrétních položek se nastavuje samostatně.

DEMO moduly jsou ukázány v horní (DEMO 1) i dolní části web stránky (DEMO 2 a 3).

Tahle nabidka platí jen pro Joomla 4 a víc, jestli máte zajm o Joomla 3, prejdete prosím na verze pro Joomla 3

Výrobce:
Agionet, Petr Benedikt
Cena (bez DPH)
€ 21,90
VAT (DPH) (21%)
€ 4,60
Cena (s DPH)
€ 26,50

slider demo 02 typy zdrojuModul jsme nazvali Magic Slider, protože ho kolega opravdu postupně dovedlu do kouzelného stavu :-) Je možné ho naplnit různým obsahem či s různými odkazy ...

Co můžete pomocí modulu hned snadno prezentovat/zobrazovat?

 • Obrázky nebo loga
 • Joomla články
 • K2 položky
 • K2 kategorie
 • Youtube videa
 • položky menu 
 • připravujeme i produkty z eshop komponent.

Velice často ho na webu lidé používají pro zobrazení referencí či log partnerů. Může zobrazovat vybraná loga firem nebo jiné obrázky či články nebo i videa, které se samy postupně posouvají. Po najetí myši na některý z obrázků se slider zastaví, obrázek se probarví a zobrazí se titulek. Potom je možné na obrázek kliknout a zobrazí se stránka, na kterou odkazuje

Historie vývoje: Modul jsme si vytvořili / naprogramovali pro stránky našeho klienta asi již v roce 2015 hlavně na prezentaci log partnerů. Když jsme ho pak potřebovali znovu a znovu v trochu jiných variantách, tak autor/programátor začal rozšiřovat funkčnosti a nastavování modulu v administraci.

Můžete využijít variabilitu tohoto logo slideru

Lze nastavit počet položek, rychlost pohybu i jeho typ. Zvolit si můžete modul bez odkazů, slider s vlastními odkazy, s odkazy na Joomla články s odkazy na položky nabídky, s videem YouTube, s odkazy na položky K2 nebo s kategoriemi K2.

Module template (modul šablony) se v základu používá výchozí, ale můžete si sami připravit několik dalších (pro zkušenější HTML/PHP tvůrce).

Rychlost posuvu můžete nastavit libovolně i další parametry:

 • Doporučujeme Relation speed (rychlost relace) nastavit na 2500 ms.
 • Navigace se dá také přizpůsobit. Může být zapnutá nebo zůstat i vypnutá.
 • Výběr při nastavování navigace je následující: Without navigation (bez navigace), Use HTML arrows (s použitím HTML), Use FontAwesome arrows (s použitím FontAwesome), Use own test (vlastní test).
 • Show pages (zobrazit stránky) - volba Ano nebo Ne slouží k posouvání výběru více položek najednou.
 • Magic Slider for Logos or Articles inc K2 umí také zobrazovat jednotlivé položky buď v odstínech šedi nebo rovnou barevně. Barevnost nastavíte v Use grayscale effect (použití efektu ve stupních šedi) volbou Ano nebo Ne. I použití lazyLoadu je volitelné. Use lazyLoad nastavte také na Ano – Ne.

 

magic slider administration 01b

Počet položek, které se mají ve slideru střídat

 • Počet položek, které se mají ve slideru střídat, je možné určit v Adjust the number of items to display size (upravení počtu položek podle velikosti zobrazení) opět zvolením Ano – Ne.
 • Nadpisy mohou být zobrazeny nebo se skryjí. Pro nastavení hledejte Show Title (ukázat nadpis) a Show – Hide (Ukázat – Skrýt).
 • Position (pozice) zobrazování logo slideru je velice variabilní a závisí na konkrétních možnostech šablony nebo se určí přímo v HTML kódu.
 • Status lze nastavit jako Published (zveřejnit), Unpublished (zneveřejnit) nebo Trashed (do koše).
 • Access (přístup) může být povolen pro Editor, Public, Guest, Registered, Special či User Users.
 • Ordering (druh objednaného zobrazování) závisí na individuálním nastavení.
 • Vyplnit se mohou také Description. U Category (kategorie) máte na výběr z None (žádný), Create new category (vytvořit novou kategorii) nebo Příbuzné články (výpisy nadpisů)

Vybrat si můžete z několika barevných variant

Rozkliknutím Colour si můžete vybrat z několika barevných variant. Ve zvolené barvě budou pak ikony jednotlivých položek zobrazovány.

Také pseudotřídy HTML before a HTML after je možné zadat. Prázdný modul můžete skrýt či ponechat viditelný volbou No nebo Yes u Hide if empty.

Dále je možné pro různá rozlišení (responzivita) nastavovat:

 • Number of items displayed (počet zobrazených položek), Spacing between items in px (mezery mezi položkami v px), Indent slider from margins in px (odsadit posuvník od okrajů v px) a šířku v různém rozmezí (Width 0 – 479 px, Width 480 – 767 px, Width 768 – 1199 px, Width 1200 + px).
 • Jednotlivé položky vybereme a nastavíme v Items. Zvolíme Active item (aktivitu položky), vybereme Logo Select (soubor) a Own URL (vlastní URL). U každé jednotlivé položky modulu můžeme zadat také Slide title (titulek ve slideru), Description nebo Open in new window (otevírání odkazu v novém okně).

Magic Slider for Logos or Articles inc K2 je tak variabilní, že se hodí pro různé typy webových stránek i různé obory podnikání. Využili byste také takový modul na svém webu? 

Joomla version
4.x, 5.x
Autor
Petr Benedikt
Developement from
2015
Last updated
2024-02-01
Actual version
4.0.1
 
Powered by Phoca Cart

DEMO 2: Magic Slider (setting: product + menu link)

DEMO 3: Magic Slider (setting: K2 items)