Jaké jsou možné způsoby vývoje projektu/zakázky

Chystáte se s námi spolupracovat, či teprve zjišťujete, jak vůbec spolupráce s námi probíhá? Nabízíme vám čtyři základní možnosti vývoje vašeho projektu/zakázky. Víme, že nároky lidí jsou různé a odlišná je i povaha projektů. Vyberte si proto způsob spolupráce, který vám bude vyhovovat nejvíce.

1) Poptávka - Nabídka - Realizace - Platba

      + případné následné dodělávky až po dokončení projektu

Na začátku naší spolupráce nám dáte všechny podklady a sdělíte své požadavky. My projekt ohodnotíme, navrhneme případné úpravy či doplnění zadání. Shodneme se na ceně + objednávka/smlouva. Pak projekt realizujeme a požadujeme od vás pouze schvalování designu/obsahu/funkčnosti. V průběhu jinak vůbec nezasahujete do vývoje projektu ani nijak neupravujete zadání. Je možná maximálně jedna/dvě korektury. Projekt dokončíme v předem dohodnutém čase a vystavíme fakturu na cenu, která bude ve výši dle počáteční domluvy. Případné změny je možné realizovat až po dodělání projektu a zaplacení faktury, ale zase po odhadnutí a schválení si cenového rozpočtu.

Pro koho je vhodný tento model?

Uvedený způsob spolupráce je určen pro ty, kteří mají jasnou představu o svém projektu a dokážou nám dodat předem materiály, dle kterých vytvoříme nabídku s konkrétní cenou. Dále pro ty, kteří nemají čas se věnovat vývoji projektu a chtějí veškeré práce, abychom zpracovali my. Nechce zasahovat do vývoje a koukne se a schválí jen návrh a pak ho zajímá až finální dílo. V tomto případě je potřeba minimální součinnost.

Shrnutí výhod a nevýhod

+ jasná koncepce
+ předem domluvená cena
+ minimální součinnost
- v průběhu vývoje zákazník nezasahuje
- případné změny až po dokončení základní etapy

Vyberte si způsob spolupráce, který Vám bude vyhovovat.

2) Agilní vývoj

V rámci agilního vývoje je na počátku načrtnutý základní koncept projektu a tím i předběžný rozpočet. Počítáme však s tím, že v průběhu se řeší konkretizace. Podle potřeby doplňujete zadání a dodáváte další materiály. To se odráží v konečné ceně. Zapisujeme hodiny strávené na projektu a ty se fakturují - v průběhu vývoje i několikrát. 

Pro koho je vhodný tento model?

Agilní vývoj vyhovuje těm, kteří chtějí konkretizovat své požadavky během vývoje a zároveň jsou ochotni respektovat navyšování rozpočtu dle hodin věnovaným projektu. 

Shrnutí výhod a nevýhod

+ flexibilita
+ efektivita
+ doplňování zadání v průběhu
- zásahy klienta se projeví na konečné ceny
- delší doba realizace (dle konkrétních požadavků)

3) Postupný vývoj

Postupný vývoj je kombinací dvou předchozích způsobů spolupráce. Do projektu zasahujete dle potřeby. Řeknete nám své požadavky a my vám sdělíme, kolik by vás to stálo. Teprve po schválení této ceny se pustíme do realizace změn. 

Pro koho je vhodný tento model?

Postupný vývoj ocení klienti, kteří chtějí mít možnost zasahovat do vývoje, ale zároveň vyžadují nacenění těchto změn a teprve podle ceny se rozhodnou, zda se jim změna vyplatí. 

Shrnutí výhod a nevýhod

+ kombinace předchozích dvou možností spolupráce
+ větší kontrola nad cenou (oproti agilnímu řešení)

- možné prodloužení doby vyhotovení projektu (dle zásahů klienta)
 

4) Prodej již hotového produktu a jeho nastavení dle požadavků zadavatele

Můžete si vybrat již hotový produkt. Následně ho upravujeme dle vašich požadavků - nastavení, instalace a doplnění dat. Nejdůležitější je v rámci tohoto řešení domluvit se na prodejní ceně produktu a změnách, které budou provedené.

Pro koho je vhodný tento model?

Uvedené řešení se hodí pro klienty nevyžadující specifický produkt, ale takový, který je již hotový. Zároveň může klient žádat další úpravy produktu. To se promítne do jeho konečné ceny.

Shrnutí výhod a nevýhod

+ nižší cena
+ možné doplnění
- další specifikace ovlivňují cenu

Nejste si jisti, jaký způsob spolupráce bude nejvhodnější s ohledem na vaše požadavky a charakter plánovaného projektu? Kontaktujte nás a my vám poradíme.

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit "rychlá tlačítka":
Pokud jste zvídavější, tak pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu