Do moře míst (TV pořad na ČT1)

domoremist-02

 

Společnost Agionet spolupracovala na vytvoření humorného cestopisu Do moře míst, který vysílala Česká televize v neděli na 1. programu před hlavními zprávami od 18:10 v roce 2012 (a pak možná v reprízách).

Začalo to cestováním s režisérem Miroslavem Čapkem a mírnou pomocí při natáčení příspěvků do Objektivu někdy v letech 2006-7. Pak jsme byli v roce 2008 pozváni na první natáčení Do moře míst v Itálii, Francii a následně v Turecku a Řecku. V roce 2009 jsme se účastnili natáčení ve Španělsku, Gibraltaru a Benátkách. Bylo to vždy moc prima jak prostředím, tak pohodou s humorem Tomáše Hanáka, Míry Čapka a dalších účastníků. V Granadě nás provázel báječný kytarista Petr Vít, který právě v Granadě strávil 3 roky života a kupoval zde svou první flamengovou kytaru od skvělého kytaráře Jermana [Chermana] (ve španělštině to jméno zní moc pěkně). Byl jsem překvapený, jak nádherné je Španělsko v květnu (Granada, Barcelona, Gibraltar, příroda okolo Sevilly, pobřeží v blízkosti Almerie i vyprahlé oblasti severně od ní). Také sever Itálie je kouzelný, především v oblasti jezera Lago di Garda, Juliina a Romeovo Verona a stále živé Benátky.

Autorská dvojice Miroslav Čapek – Tomáš Hanák vnesla do žánru cestopisu humor, ale také poetiku a hravost. Rozhodně Vám sledování Do moře míst (s podtitulem od Istanbulu po Gibraltar) vřele doporučuji:

www.ceskatelevize.cz/porady/10377257185-do-more-mist/.

domoremist-titulni

Rok 2014+

Agionet natáčí a střihá cestopisný dokument Cyklotoulkyreference.
Tento cestopis má také své vlastní www stránky cyklotoulkytv.cz.
Vysílání nyní přechází z TV Public (zde je i archiv) na prestižnější TV Barrandov.

Potřebujete-li od nás získat více informací, nebo nám zadat realizaci projektu...

kontaktujte nás

Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody na práci s redakčním systémem, SEO, informace o bezpečnosti a mnoho dalšího. Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte prosím jméno a e-mail, opište kontrolní kód (captcha) a odešlete.

captcha