Dotykový displej a prezentace

Pojďte spolu s námi okusit kouzlo dotyků pro ovládání počítačů a další moderní techniky. Představte si, že všechny informace, které můžete mít, jsou nyní na dosah konečků vašich prstů…  To umožňuje náš Dotykovy-system.cz.

film-menu Vědecká knihovna Plzeň
(dotykový systém)

Každá doba si nese jistá specifika, která ji charakterizují. Ať už jde o módu, způsoby myšlení a chování, uznávané hodnoty či vědecko-technický pokrok. Každý musel jistě v posledních letech zaznamenat nastupující trend všemožných zařízení, která ke svému ovládání nepotřebují žádné další nástroje typu myši nebo klávesnice.

nectiny-nahledy grafika screen 1Více informací, ukázky, reference a příklady praktického využití nyní naleznete na samostatném webu www.dotykovy-system.cz.

Velice zajímavou dotykovou interaktivní prezentaci s možností doplňování jsme připravili pro muzeum Nečtiny - viz článek: Prezentační systemy.

Důvodem pro volbu dotykového ovládání je jeho přirozenost, neboť nejjednodušším a nejvíce intuitivním způsobem, jak si o něco řekneme je, že na daný objekt ukážeme, případně se ho dotkneme. Zkrátka k ovládání takovýchto zařízení potřebujeme jen to, co má valná většina z nás už od narození, a to jsou ruce, konkrétně prsty. Všechna tato, dotykově ovládaná, zařízení mají tedy jedno společné – usnadnit jejich uživateli ovládání vynecháním prostředníka v podobě myši, klávesnice, touchpadu, trakcballu apod.

Nejvíce je tento trend patrný u mobilních telefonů, které čím dál častěji zastupují, díky své funkční výbavě a výkonu, roli přenosných minipočítačů. Dalším velkým hitem posledních 2 let jsou také tzv. tablety, tedy už přenosné počítače, ovladatelné pouhým dotykem vašich prstů. Na jejich velkých displejích je vše přehledné a práce s nimi je díky dotykům také zábavná.

Vzhledem ke své jednoduchosti ovládání, uživatelské přívětivosti, atraktivnímu vzhledu a faktoru zábavnosti se systém dotykového ovládání rozšiřuje i do dalších, dříve netknutých, oblastí, jakými jsou orientační systémy, informační tabule, platební či informační terminály, docházkové systémy aj. Tento orientační dotykový systém má tedy široké možnosti praktického uplatnění od orientace v knihovně přes navigaci v administrativních budovách, kancelářských komplexech nebo úřadech po usnadnění orientace napřiklad v nemocnici, na letišti či nádraží. 

Kontaktujte nás např. vyplněním nezávazného poptávkového formuláře: POPTAT NEZÁVAZNĚ.

Specifický způsob ovládání prsty na dotykovém displeji si však vyžaduje i specifické postupy při tvorbě aplikací pro takováto zařízení. Především musíme mít na paměti nutnost dostatečně velkého prostoru pro tlačítka z důvodu pohodlného ovládání i u lidí se silnějšími prsty, zároveň dostatečnou rychlost aplikace pro její dostatečnou použitelnost a především vytvořit přehledné, logicky uspořádané, srozumitelné a přívětivé uživatelské prostředí, se kterým je radost pracovat. Tím zajistíme také jeho dostatečné využívání.

Funkční ukázky orientačního dotykového systému Agionet jsme z webu již stáhli, protože byly často tvořené ve flashi, pro který současné webové prohlížeče přestali poskytovat podporu. Ale design můžete vidět v našich multimediálních referencích.

Média

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit "rychlá tlačítka":
Pokud jste zvídavější, tak pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu