SEO – optimalizace webu

SEO Optimalizace pro vyhledávače je nezbytná v případě, že chcete, aby se odkaz na váš web zobrazoval při vyhledávání například ve vyhledávači Google nebo Seznam na prvních stránkách. Pozice ve vyhledávači ovlivňuje to, zda lidé web na internetu snadno najdou. Od toho se odvíjí návštěvnost webu a pravděpodobně také úspěch celého projektu. SEO optimalizace webu je tedy nezbytná k tomu, aby web mohl být úspěšný a splnil veškerá očekávání. Optimalizace webu je detailní a složitý proces. Je nutná analýza webu, zjišťování současného stavu, čtení a zorientování se v grafech a statistikách, zpracování výsledků analýz, vyhodnocení a doporučení konkrétního postupu, jak vylepšit SEO a to jak po stránce obsahové, technické, tak případně i "propagační" (viz naše infografika, kterou v PDF dáváme ke stažení).

Pokud jste se pro oblast SEO zapálili a chcete se v ní zdokonalit, přihlašte se na náš SEO KURZ pro editory obsahu webu. Pokud však chcete svěřit tuto práci nám - kontaktujte našeho SEO konzultanta.

SEO optimalizace

Často hledáte toto slovní spojení "SEO optimalizace", ale když zkratku SEO rozložíme na Search Engine Optimization a přeložíme, tak zjistíme, že bychom v Češtině měli dvě optimalizace za sebou :-)

Jak SEO probíhá v praxi a kompletní přehled SEO služeb najdete ve článku:

SEO optimalizace webu pro vyhledávače - SEO služby

SEO doporučení

Doporučujeme udělat alespoň následující kroky:

  • SEO analýza klíčových slov, 
  • úpravu obsahu webu s cílem dostat klíčová slova na důležité pozice webových stránek a co nejčastěji do textů,
  • dobře upravit skryté údaje v hlavičce stránek (tzv. metadata), 
  • zaregistrovat se do oborových webů, napsat a publikovat PR články, ...
  • založit si reklamu na Sklik nebo Google Adwords,
  • pokud se jedná o e-shop, zaregistrovat se do zbozi.cz, heureka.cz a vkládat tam vlastní zboží, 
  • zaregistrovat se na Google Analytics a vyhodnocovat statistiky přístupu

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je ale daleko komplikovanější a stále živá = velké vyhledávací servery stále mění svoje algoritmy. Je proto důležité se této oblasti věnovat dlouhodobě. My máme pro tuto oblast nejen vyškolené specialisty, ale též drahé SEO nástroje, které pomáhají s touto činností. Svěřte se do naší péče. Potřebujete-li více informací - můžete je získat na našich webových stránkách (odkazy níže), nebo nás přímo kontaktujte přes webový formulář / mailem / telefonicky.

Více článků na téma SEO je možné vypsat přes: SEO tag (značku)

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu