Nejčastější chyby při tvorbě webu

Tvorba úspěšných webových stránek s vysokou návštěvností je docela věda. Prosadit svůj web v záplavě ostatních není zrovna lehký úkol. Je potřeba se vyšplhat na přední příčky ve vyhledávači, aby uživatelé web našli. Také záleží na tom, jestli návštěvníky dostatečně zaujme.

Chyby pri tvorbe webu

Podíváme se na to, kterých chyb se při tvorbě webu nejčastěji můžeme dopustit a na co si dát pozor.

Pomalé načítání stránek

Zdlouhavé načítání webové stránky přesahující 3 vteřiny může způsobit ztrátu i desítek procent návštěvníků. Mimo to Google upřednostňuje ty rychlejší, takže může dojít k propadu ve vyhledávání. Jaké faktory ovlivňují rychlost načítání, se dočtete v článku: Jak na zrychlení webu. Pokud chcete zjistit, jak je na tom Váš web, můžete vyzkoušet nástroj: PageSpeed Insights

Neprofesionální webdesign

Design webu je první, co nový návštěvník během prvních 3 až 5 vteřin vnímá, proto je důležité dát si na něm opravdu záležet. Originálnílíbivý design se postará také o to, aby nedošlo k případné záměně s konkurencí. Zkrátka je potřeba udělat dobrý dojem hned na začátku. Grafika by měla korespondovat s tématikou webu. Doporučuje se výběr maximálně tří hlavních barev. Vyvážený poměr obrázků a textu zajistí, aby web nepůsobil přeplácaně. Vyplatí se nechat si poradit od profesionálů, kteří s tvorbou webdesignu mají zkušenosti.

Nepřehledná struktura

dokonale vyladěný vzhled webových stránek může zabít složitá a nepřehledná struktura webu, ve které se návštěvníci ztrácejí. Nikoho nebaví zdlouhavé hledání a proklikávání se do neznáma s nejistým výsledkem. Naopak přehledné menu a smysluplné rozčlenění do jednotlivých kategorií zaručí, že všichni najdou přesně to, co potřebují.

Nevhodné texty

Příliš dlouhé články nebo používání odborných názvů, kterým běžný uživatel neporozumí, čtenářskou přízeň rozhodně nezaručí. Pokud na webu chybí dostatek informací, které lidé hledají, taky neuspějete. Pravopisné chyby snad ani zmiňovat nemusíme. Doporučuje se zvolit jednotný styl a vybrat vhodné písmo stejné pro všechny webové stránky. Pište o tom, co lidi zajímá. Zaměřte se na to, jaké problémy Vaše zákazníky trápí a co potřebují řešit. Můžete si přečíst náš článek: Jak připravit texty na web. Nemáte čas na psaní nebo se potřebujete poradit? Obraťte se na profesionálního copywritera. Profíci dokáží psát texty s ohledem na SEO tak, aby se zobrazovali ve vyhledávači.

Vyskakovací okna a automatické spouštění videí

Určitě to znáte z vlastní zkušenosti. Chcete si přečíst nějaký článek a první co se objeví, je vyskakovací okno pro souhlas s odběrem newsletteru nebo něco podobného. Kolikrát je obtížné ho zavřít, abyste konečně dostali možnost přečíst si článek, kvůli kterému jste na stránky přišli. Vyskakovací okna překrývající část obsahu nemá rád ani Google a to se většinou promítne i v umístění ve vyhledávači. Někdy se samo na webu spustí nějaké video, které jste nechtěli. I to může působit otravně a některé návštěvníky takové věci přimějí k opuštění webu.

Držíme palce, aby se vám při tvorbě webu dařilo a patřil k těm úspěšnějším. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, můžete se na nás kdykoliv obrátit.