Co je SEO a jak vám pomůže vylepšit návštěvnost vašeho webu

Optimalizace webových stránek pro vyhledávače a tím zlepšení postavení vašeho webu proti přímé konkurenci začíná uvědoměním si, kdo je váš cílový klient (návštěvník webu) a následně jaká používá klíčová slova, když hledá vaše služby a produkty.

Je tedy potřeba pečlivě hledat a definovat slovaslovní spojení, které používají - této části se říká analýza klíčových slov. Tyto vyhledaná slova pak musíte dostat na web na "důležité" pozice = title, nadpisy H1 - H6, meta Description, popisy obrázků, tučně zvýrazněná slova, odkazy, ... ale i vlastní text web stránky by měl obsahovat častější výskyt klíčových slov (pozor nesmí se to přehnat, to by hrozila penalta ze strany vyhledávače).

SEO optimalizace technicka obsahova propagacniPsaním pěkných seo textů se zabýváme a označujeme ji copywriting. Naše copywriterky vám mohou napsat text pro úvodní stránku webu tzv. homepage, nebo i pro více podstránek. Tato část se nazývá SEO onpage a my ji ještě rozdělujeme na Obsahové SEO (to je právě příprava klíčových slov a textů) a Technické SEO (správné umístění slov do důležitých oblastí webu v html kódu).

Pozn.: vhodné je mít klíčové slovo i v názvu domény (URL), ale to může být někdy problematické a omezující - pokud doména nese jméno Vaší firmy - např. www.agionet.cz a chcete propagovat služby v oblasti designu, programování, animaci atd. pak je dobré klíčová slova použít jako "prodloužení" adresy (URI) např.: https://www.agionet.cz/sluzby/design

A ještě je tu oblast SEO offpage, která je zaměřena na propagaci Vašeho Webu v rámci Internetu - jednoduše lze říci, že jde o reklamu na cizích webech. Tato část napovídá vyhledávačům, že Váš web je důležitější, protože na něj odkazuje mnoho cizích serverů a tak je oblíbený.V této oblasti bychom Vám mohli rychle pomoci přípravou PPC kampaní, které Vám mohou rychle přivést klienty, ale platíte za každý reklamní proklik nějaké drobné mince (cena je dle konkurence mezi 3-50 Kč za proklik). Příprava a "vyladění" jedné kampaně je na cca 5h.

Jako minimum pro Vás můžeme vytvořit analýzu klíčových slov a návrh pro title, description a nadpisy - tato práce zabere tak 3-4 hod. pro vaši úvodní stránku webu (ta bývá nejdůležitější), ale pokud to se SEO myslíte opravdu vážně, je třeba si vytýčit cíle, psát texty, ladit webové stránky a sledovat, jak se zlepšuje/zhoršuje návštěvnost, vyhodnocovat statistiky, podporovat SEO offpage, inzerovat, tvořit retargeting, backlinky a mohem více.

Širší služby v oblasti SEO s Vámi může zkonzultovat náš specialista a najít pro vás vhodné řešení - kontaktujte nás.

Některé společnosti jako je např. Alza investuje měsíčně do SEO oblasti statisíce korun a tak je někdy těžké proti takovéto konkurenci bojovat a pak je k zamyšlení zda nehledat ještě jiné cesty - to je již na osobní konzultaci.

Celá oblast je nesmírně komplikovaná a stále se měnící algoritmy, které sestavují výsledky vyhledaných stránek, celou věc ještě více stěžují. Pokud se chcete o oblasti dozvědět více, přečtěte si některý z následujících článků:

Zkratka SEO vznikla z anglického search engine optimization. Ve volnějším překladu SEO znamená optimalizace webu pro vyhledávače. Je to jakási metodika vytváření a kódování webových stránek tak, aby jejich výsledný technický stav a obsah byly dobré pro robotické zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem je získat ve vyhledávačích vyšší pozici na konkrétní klíčová slova a tím četnější a zároveň cílené návštěvníky.

Články ze stejné kategorie (Rádce): Nové formáty obrázků »