Specialista na WEB
od 1999

ČapekEdu.cz – výuková videa online

Představujeme vám projekt online výukových filmů z vlastivědy, dějepisu a zeměpisu pro základní i střední školy. Videa jsou neustále dostupná na internetu a to jak ze školy, tak z domova (přehrávání jako z YouTube). Filmy byly připravovány tak, aby co nejvíce vyhovovaly školním učebním osnovám (jeden z autorů je učitel). Školy si mohou zaplatit roční Předplatné na sledování jednotlivých videí nebo ve slevě na skupiny filmů.

Projekt je vystaven na platformě Joomla! s použitím několika rozšiřujících komponent. Především je to komponenta RS Membership, která umožňuje snadno vybrat konkrétní Předplatné, vygeneruje fakturu a po zaplacení zpřístupní jen zaplacený obsah. Dále hlídá dobu předplatného a předem upozorní na možné zlevněné prodloužení. Dále je použita komponenta Yendif Video Share, které měla původně řešit nejen přehrávání, ale též Předplatné. To se ale ukázalo jako „slabé“ řešení a bylo nutné použít RS Membership ve spolupráci s komponentou K2 a rozšířením AllVideo.

Grafiku tvořil náš excelentní David Lerach, sestavování celého webu se ujal Martin Kotouč a programování a záležitosti ohledně Předplatného (RS Membership) řešil Jirka Hlaváč.

Vlastní web je provozován zde: www.capekedu.cz.

Ještě nějaké ukázky z prostředí, kam se již běžný návštěvník bez zaplacení nedostane…

 

capekedu Videa2 2021 09 02

 

capekedu Predplatne 2021 09 02

Realizované práce pro naše klienty (reference) jsme rozdělili do následujících kategorií: