Systémy pro půjčovny

webové řešení pro půjčovny i firmy realizující projekty/zakázky

… (Rental inventory) s plánováním, kalendářem, fakturami, …

web system pujcovna

Rezervační systém pro půjčovny nebo pro projektové plánování a realizaci zakázek… Různých systémů pro evidenci a plánování zápůjček (materiálu či strojů) jsme vytvořili více – máme je seskupené pod tagem: system pro pujcovny – a k tomu mnoho rezervačních systémů (i pro jiné účely). Většinou jsme je tvořili klientovi na míru, ale už dlouhou dobu vyvíjíme tak, aby nově vzniklé informační systémy byly snadno přenastavitelné a použitelné i pro jiné společnosti. Pokud se rozhlížíte po vhodném systému pro půjčovnu, zkuste se podívat na naše realizace a vytipujte, který ze systémů by vám nejlépe vyhovoval. Zkusíme vám ho pak upravit, abyste s ním pracovali co nejefektivněji.

DEMO
jedné z moderních webových aplikací pro půjčovny je k dispozici na vyzkoušení:
heat.agionet.cz/client (u: demo, h: demo).

Hlavní benefity systému/platformy pro zapůjčování

 • perfektní evidence stavu skladu, materiálu a jeho využití v čase, inventarizace, statistiky, reporty
 • evidence každé zápůjčky, snadné dohledání „ztraceného“ přístroje
 • plánování a přehledný kalendář zakázek/zápůjček
 • rychlá tvorba nabídek a kalkulací, rychlá zápůjčka = výhoda před konkurencí
 • ekonomika pod kontrolou, faktury, přehledy, seznamy a další dokumenty
 • smlouva o zápůjčce věci, kniha zápůjček
 • evidence klientů a možnost pravidelným klientům dávat slevy + malé CRM
 • některý systém má i plánování času pro zaměstnance a jejich umístění na projekty
 • některé naše „software systémy“ jsou rozšířeny o funkce, které kromě půjčovny řeší i správu revizí, kde u vrácených přístrojů je tato revize potřebná nebo podle zákona nutná
 • a mnoho dalšího

Pokud už máte dostačující základní informace, neváhejte nás kontaktovat, abychom mohli vyslechnout vaše potřeby a najít pro vás nejlepší řešení.

pujcovna system inventar

Kdo „půjčovací“ systémy využívá

Často tyto webové aplikace/systémy využívají půjčovny či firmy s projektovým řízenímrealizátoři zakázek s velkým množstvím vlastního materiálu, přístrojů, inventáře. Proto se této oblasti také říká Inventory management nebo Rental management systems a v našich krajích např. rezervační systém půjčovna. V oblasti pořádání (kulturních/společenských) akcí je však tento systém nazývaný spíše Event booking nebo Event management system. Někdy se používá i výraz Retail management solutions. A když je to opravdu robustní systém, tak je zařazen mezi ERP systémy (Enterprise resource planning), což je vlastně už velký informační systém pro řízení podniku.

Naše půjčovní systémy jsou menšího i velkého provedení a tak mohou být vhodné pro: půjčovny nářadí, aut, karavanů, dodávek, obytných vozů, přívěsů, vozíků, motocyklů, kostýmů, šatů, zahradní techniky, lyží, elektrokol, koloběžek, lodí, párty stanů, lešení, …

Ale také pro společnosti s tzv. „projektovým řízením“ s vlastní realizací zakázek, které mají mnoho vlastního materiálu a přístrojů na skladě (inventář), a potřebují mít přehled, kdy bude materiál použitý na akci a kdy ho mohou plánovat pro další zakázky (Inventory management): filmová studia, resp. jejich sklady, realizátory různých společenských a kulturních akcí, stavby pódií, párty stanů, půjčovny a stavaře lešení, …

Důvodem pro volbu ERP systému je větší přehled,

efektivita a pohodlí při správě firemní agendy.
Rádi vám tento systém nastavíme dle zvyklostí ve vaší společnosti
 

Podle toho, co potřebuje společnost spravovat, se využívají menší či větší moduly a funkce. Malá půjčovna využije sklad, kontakty, kalendář, vytvoření zapůjčky i smlouvy a vrácení materiálu. Větší společnosti potřebují větší agendu, lepší plánování, ale třeba i řešení konfliktů, lepší a podrobnější tvorbu nabídek, kalkulací, faktur, HR management (personalistiku), ekonomiku, tisk smluv, notifikace, automatizaci procesů, napojení na ekonomické systémy či banku, …

Hledáte způsob jak zefektivnit a plánovat firemní procesy?

Cca v roce 2008 jsme začali programovat větší systém pro „půjčovny“, resp. ERPplánovací systém pro společnost Start Production, která realizovala support společenských akcí, koncertů, festivalů atd. Znamenalo to evidovat využití prostředků, které mají na skladě, dopředu plánovat a dávat pozor na konflikty a dostatečný počet materiálu pro realizaci akce v daném čase. Od počátku jsme pracovali s možností snadného a rychlého vytvoření nabídky s podrobnou kalkulací – tím náš klient často vyhrával před konkurencí. K tomu jsme přidali ekonomiku, fakturaci, generování smluv, přehledů, reportů. Později i přidělení lidí na akci atd. Často o tento systém měli zájem firmy realizující support pro filmové společnosti. Ti hledali Rental inventory management planning system, který by jim pomohl s plánováním a evidencí zapůjčeného inventáře, denním vyhodnocením apod. Systém musí mít zakomponovaný i malý eshop, protože některé produkty jsou jen jednorázové.

Chcete mít svoje eventy pod kontrolou?

Pro České dráhy (ČD) jsme programovali systém pro evidenci a zapůjčování prezentačních/reklamních předmětů a materiálu pro jejich marketingové a propagační účely. I zde musejí plánovat a mít přehled, kde a kdy bude jejich materiál využitý, jaká akce či event se bude pořádat a jaký materiál na ní bude potřeba odvést.

Potřebujete mít dokonalý přehled nad vaším skladem/materiálem?

Další menší systémy pro půjčovny jsme už programovali většinou jako doplňky k prezentačnímu nebo funkčnímu webu. To je např. CITY MOTO, kde potřebují plánovat a evidovat zapůjčení motorky. Se speciálním požadavkem přišel i kamarád z dětství, který jako zahradník před Vánoci připraví stromky do velkých květináčů a zapůjčuje je společně s dovozem a odvozem. Zde bylo potřeba vytvořit základní eshop s výběrem konkrétního stromku a následným plánováním termínu odvozu atd.

V různých variacích nebo přizpůsobením lze podobný systém nasadit pro sportovní centra či půjčovny sportovního materiálu, lešení, strojů, … Umíme si představit nastavení našeho velkého ERP systému pro plánování a řízení provozu offsetové tiskárny a dalších provozů.

Neváhejte nás kontaktovat, abychom mohli vyslechnout vaše potřeby a najít pro vás nejlepší řešení.

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu

 

Implementujeme též již existující

webové systémy, nejčastěji z naší dílny.

 
Nasazením existujícího systému vám uspoříme náklady.
 
 
 • Informační portál
  Informační portály pro zpravodajství, e-zin
  Základem informačních portálů je u nás Joomla a pro ni doprogramované komponenty a doplňky. Ukázky jsou v referencích.
 • INTRANET portály a správa dokumentů
  INTRANET a správa dokumentů
  Intranet může mít podobné funkčnosti jako veřejná stránka, ale je nutná registrace. Pro Tesco jsme nasazovali Document management system, pro Zpč. univerzitu informační portál atd.
 • Rental Inventory - správa půjčovny
  Rental inventory system – správa půjčovny
  Webových aplikací pro správu půjčovny a revizí či plánování využití inventáře jsme naprogramovali již několik a je možné je po drobných úpravách snadno využít i pro vás.