Otevíráte? Dejte to vědět na Google mapách!

Týkají se Vaší firmy omezení spojené s COVID-19? A máte svou provozovnu na google mapách? Pravděpodobně je nyní u Vaší adresy poznámka Dočasně zavřeno.

Společnost Google již při začátku omezení zasílala upozornění subjektům, které mají účet na Google firmy, aby doplnily do svého profilu informaci pro své klienty, týkající se situace kolem COVID-19.

Se začátkem května snad máme to nejhorší fázi pandemie za sebou a postupně se otevírají firmy, kanceláře, restaurace a další provozovny. Na Google mapách ale nyní najdeme u většiny firem informaci o tom, že je Dočasně zavřeno. Co s tím?

Týkají se Vaší firmy omezení spojené s COVID-19? A máte svou provozovnu na google mapách? Pravděpodobně je nyní u Vaší adresy poznámka Dočasně zavřeno.

Společnost Google již při začátku omezení zasílala upozornění subjektům, které mají účet na Google firmy, aby doplnily do svého profilu informaci pro své klienty, týkající se situace kolem COVID-19.

Se začátkem května snad máme tu nejhorší fázi pandemie za sebou a postupně se otevírají firmy, kanceláře, restaurace a další provozovny. Na Google mapách ale nyní najdeme u většiny firem informaci o tom, že je Dočasně zavřeno. Co s tím?

Pokud se nyní na Google mapy podíváte, uvidíte, že téměř všechny firmy, restaurace a obchody mají u sebe poznámku Dočasně zavřeno (stav k 5.5.2020 kolem svačiny). Je to proto, že Google provedl změnu stavu u všech záznamů, kterých se týkala a týkají omezení. Není potřeba mít ale zavřeno déle, než je nutné – a hlavně je třeba dát vědět zákazníkům, že je opět rádi uvidíte, i když třeba v omezeném režimu.

 

googlemaps docasnezavreno2

Dejte zákazníkům vědět, že již otevíráte!

Pokud již máte otevřeno (byť třeba částečně s prodejem přes okénko, nebo se s klienty setkáváte přes videohovory) je třeba ve svém profilu na Googlu zažádat o “znovuotevření”.

Google tuto žádost o změnu posoudí a do několika hodin se informace dostane na mapy.

Jak zažádat o znovuotevření?

Pokud jste dostali od Google e-mail s výzvou ke změně stavu, použijte odkaz v tomto e-mailu. Pokud tento e-mail nemáte k dispozici, přejděte na adresu svého profilu https://business.google.com/ 

Zde klikněte na název provozovny a poté v levém sloupci na položku Informace.

Pokud chcete již zobrazovat informaci že máte otevřeno, najděte v pravé části obrazovky položku “Znovuotevřít provozovnu

Zde klikněte na tlačítko Označit jako otevřené. Po uložení pak zbývá počkat na schválení editory Googlu.

googlemaps zmenaotevreno

Vložte si I informaci ke COVID-19

Google nabízí také vložení poznámky, která se zobrazí na stránce vyhledávání společně s profile firmy. Do této poznámky je pak možné vložit informace o tom, za jakých podmínek nyní pracujete.

Pokud máte otevřeno, ale musíte dodržovat určitá omezení, doporučujeme této možnosti využít. Sem patří například informace o okénkovém prodeji, rozvozu zboží, povinnosti nosit roušky v obchodě a podobně.

Klikněte v levém sloupci na položku Domů. V horní části obrazovky se pak objeví rámeček s názvem “Buďte ve spojení I během pandemie COVID-19”.

Zde můžete vložit novinku, týkající se aktuální situace. (Zveřejnit aktualizaci (COVID-19)
Tato informace se pak zobrazí ve vyhledávači na profilové stránce Vaší firmy.

googlemaps pozncovid2

 

Držíme palce, aby se vám i v této nelehké době dařilo.

V dalším článku Jste připraveni na online budoucnost? se dočtete:

  • Proč podnikat online?
  • Jaké jsou výhody onlinu?
  • Jak využít online prostředí pro zvýšení tržeb?
Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit "rychlá tlačítka":
Pokud jste zvídavější, tak pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu
Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru
Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody, SEO, bezpečnost ... Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte formulář a odešlete.

captcha