Jak odemknout K2 článek (zámeček)

Přestože je Redakční systém Joomla ve světě velmi oblíbený, občas můžete narazit na nějakou překážku, se kterou si nebudete vědět rady. Právě proto jsme pro vás vytvořili sérii těchto článků s užitečnými radami pro řešení potíží v Joomle. Také se můžete podívat na praktické Joomla videonávody, které vznikly na základě nejčastějších dotazů, které od klientů dostáváme. V tomhle článku se budeme zabývat tím, co dělat v případě, že chce jiný editor upravovat námi vytvořený článek, který je nyní zamčený.

Video: Tutoriál pro CMS Joomla 3.x

Co dělat, když je článek zamčený?

Pracuje-li na webu v K2 komponentě více uživatelů, může nastat situace, kdy na článek nelze kliknout, u názvu článku se zobrazuje ikonka zámečku.

Zámeček slouží k ochraně proti přepsání obsahu jiným uživatelem nebo proti současné editaci více lidmi naráz. Tento způsob ochrany je ale mnohdy aktivní delší dobu, než je potřeba.

Jak položku odemknout a zrušit zabezpečení proti přepsání?

Nejprve se přihlaste do administrace v Joomle. Návod, jak se přihlásit, najdete v předchozím článku Joomla návod - přihlášení aneb jak se přihlásit do administrace a také ve videonávodu Joomla přihlášení aneb jak se přihlásit do administrace v redakčním systému Joomla?

Na horní liště klikněte na “Systém” a následně na “Globální kontrola”. Potom označíme všechny položky ve výpisu kliknutím na zatržítko u textu “Tabulka databáze”. Objeví se u položek zaškrtnutí. Potom dáme “Zkontrolovat”.

Pokud článek nemá právě otevřený jiný kolega, dojde k okamžitému odemčení obsahu. Mrkněte se opět na stránku s výpisem K2 článků. Zámeček zmizel. Nyní je možné, aby článek upravoval kterýkoliv editor.

Potřebujete s něčím pomoci?

Nemáte čas se tím zabývat nebo si s něčím nevíte rady? Chcete rychlou radu odborníka? Kontaktujte nás. V Joomle se fakt vyznáme, protože je to náš oblíbený redakční systém a pracujeme s ním prakticky denně.

Mrkněte na další užitečné videonávody:

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit "rychlá tlačítka":
Pokud jste zvídavější, tak pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu