Jak ručně seřadit K2 články

Některé webové stránky mají nainstalovaný redakční systém, aby bylo možné je snadno aktualizovat a upravovat. Joomla patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější redakční systémy na světě. Více o Joomle už jsme psali dříve v článku: Co je to Joomla a proč ji máme rádi?. Tento stručný článek a také praktický videonávod by vás měl naučit, jak ručně seřadit položky neboli články v Joomle, pokud používáte komponentu K2.

Video: Tutoriál pro CMS Joomla 3.x

K čemu se používá ruční řazení článků?

Bez ručního řazení článků jsou položky seřazeny tak, že většinou položku s nejčerstvějšími úpravami uvidíte úplně nahoře jak ve výpisu v administraci, tak také přímo na webu. To se vám ale nemusí pokaždé hodit, potom je potřeba seřadit články ručně. Kompomenta K2 v Joomle umožňuje manuální řazení článků (položek). Pokud je v příslušné kategorii nastaven výpis článků z kategorie na “Seřazení”, projeví se změna v pořadí článků ihned na webu.

Jak ručně seřadit položky neboli K2 články v CMS Joomla?

Nahoře po levé straně vedle názvu položek najděte šipkyklikněte na ně. Po levé straně se vedle názvů článků zobrazí zvýrazněná ikonka tří čtverečků nad sebou. Tato ikonka byla původně šedá.

Stiskněte a nepouštějte levé tlačítko myši nad tímto symbolem u článku, který chcete přesunout a tažením kurzorem myši změňte jeho pozici. Nyní už víte, jak snadno můžete změnit pořadí článků přesně podle toho, jak právě potřebujete.

Dobrá rada nad zlato

Před samotným řazením článků doporučujeme použít horní filtr “Vyberte kategorii”. Zvolte si příslušnou kategorii, ve které chcete články řadit.

Potřebujete s něčím pomoci?

Nepodařilo se nebo máte ještě jiný problém? Potřebujete rychlou radu odborníka? Kontaktujte nás. V Joomle se vyznáme, protože s ní pracujeme prakticky denně. Mnoha klientům už jsme pomohli vyřešit nejrůznější potíže s administrací webových stránek.

Mrkněte na další užitečné videonávody:

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit "rychlá tlačítka":
Pokud jste zvídavější, tak pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu