Jak se přihlásit do administrace

Aby bylo možné webové stránky snadno upravovat a aktualizovat, mají nainstalovaný redakční systém. Mezi nejrozšířenější redakční systémy pro administraci a správu webových stránek na světě patří Joomla. Podrobnosti o Joomle si můžete přečíst v článku: Co je to Joomla a proč ji máme rádi?

Tento článek vám poskytne návod, jak se do Joomly přihlásit. Vytvořili jsme i videonávod.

Video: Tutoriál pro CMS Joomla 3.x

Návod na přihlášení do Joomly

Pravděpodobně už máte od tvůrce webu přihlašovací adresu url

URL adresa bývá ve tvaru: 

http(s)://vašedoména.koncovka/administrator(admin, administrace)/index.php

Např.: https://dotykovy-panel.cz/administrator/index.php

Když ji zadáte do vyhledávače, vyskočí vám přihlašovací okno, do kterého zadáte Uživatelské jméno (Username), Heslo (Password) a kliknete na Přihlášení (Log in).

Přihlášení do administrace

Do webového prohlížeče (Chrome, Mozzila Firefox) zadejte url adresu Vašich webových stránek. Za název domény dopiště lomítko a slovo administrator. Někdy se používají také slova admin nebo administrace.

Příklad:

www.vasedomena.cz/administrator

Berte v potaz také to, jestli používáte http nebo https. Mělo by se vám http či https objevit automaticky po napsání domény do vyhledávacího řádku. V případě problémů s přihlášením ale právě tohle může hrát velkou roli.

Pokud napíšete celou url bez chyby, zobrazí se přihlašovací obrazovka. Do políčka Uživatelské jméno (Username) zadejte jméno, kterým se máte přihlašovat. V případě že ho neznáte, kontaktujte správce nebo tvůrce Vašeho webu. Pokud jste heslo zapomněli, klikněte na otazníček a poté vyplňte Vaši e-mailovou adresu, která je uvedená v systému Joomla jako kontaktní. Do dalšího řádku vyplňte Heslo (Password). Až vyplníte přihlašovací údaje, klikněte na tlačítko Přihlášení (Log in).

Pak už byste měli být v administraci. Uvidíte v pravém horním rohu název Vašeho webu.

Potřebujete s něčím pomoci?

Něco se nepovedlo nebo si nevíte rady ještě s něčím jiným? Potřebujete rychlou radu odborníka? Kontaktujte nás. V Joomle se vyznáme, pracujeme s ní prakticky denně. Je to náš oblíbený redakční systém.

Mrkněte na další užitečné videonávody:

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit "rychlá tlačítka":
Pokud jste zvídavější, tak pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu