Co je to Joomla a proč ji máme rádi

Joomla patří mezi nejrozšířenější redakční systémy pro administraci a správu webových stránek na světě. Základní tým několika desítek vývojářů stále zdokonaluje její jádro, do kterého přidává nové technologie, zabezpečení apod. Další deseti tisíce vývojářů a přispěvatelů přináší různá rozšíření a doplňky pro Joomlu. Pomocí Joomly zvládne upravovat web i lajk. Nejsou k tomu potřeba žádné speciální znalosti. Můžete se v ní rychle zorientovat. Protože s Joomlou pracujeme již od roku 2007, tak na našem serveru je o ní již napsáno hodněkrát - tag: Joomla

Instalace redakčního systému Joomla na web

Pořízení CMS Joomla, včetně většiny rozšiřujících modulů, komponent, pluginů a dalších nástrojů obstaráme za vás. Postaráme se o instalaci, nastavení i zprovoznění přímo na vašem webu. Kontaktujte nás.

  • nainstalujeme redakční systém CMS Joomla (nejvyšší aktuální verze) na vybranou doménu
  • šablona vzhledu bude na redakčním systému vytvořena na základě schválených návrhů
  • plně responzivní šablona je důležitá, aby se web zobrazoval správně i na mobilních zařízeních
  • v rámci redakčního systému zprovozníme veškeré potřebné komponenty pro rozšíření funkčnosti
  • šablona i menu vytvoří základ celého budoucího webu

Obrázek: Ukázka prostředí Joomla editoru

Screenshot_Joomla_editor_clanku

Co všechno můžu v Joomle editovat a upravovat?

Editorské prostředí Joomly je velmi podobné klasickým textovým editorům. Jednoduše napíšete článek i jiný text podobně jako ve Wordu, vytvoříte digitální archiv pro uložení všech souborů i obrázkové galerie. Lze přidat i kontaktní formulář, mapu ke kontaktu, vyhledávač, přihlašovací okénko, diskusní fórum, chat a další doplňky. E-shop je samostatná část webu, která se tvoří k některým webovkám zvlášť. Stejně tak i nástroje pro správu složitějších projektů a úkolů nebo e-learning (vzdělávací program).

Autentizaci (ověření identity) uživatelů lze spravovat i na dálku přes internet pomocí propojení s OpenID serverem nebo Google účtem či LDAP (Lightweight Directory Access Protocol - je definovaný protokol pro ukládání a přístup k datům na adresářovém serveru). Když si s něčím nebudete vědět rady, stačí nám dát vědět. Rádi vám s tím pomůžeme.

Redakční systém Joomla používají pro své webové stránky i velmi významné společnosti (televizních kanály, univerzity i nadnárodní řetězce restaurací). Některé banky využívají Joomlu pro back-endovou (neveřejnou) síť. Redakční systém Joomla se kromě běžných webových stránek používá také pro systémy na řízení majetku nebo třeba pro rezervační systémykomplexní firemní adresáře.

Za kolik se dá Joomla licence pořídit a na jak dlouho?

Máme pro vás dobrou zprávu. Jedná se o tzv. svobodný a otevřený free software, pořízení je zdarma. Když se rozhodnete pro redakční systém Joomla, který vám usnadní administraci a úpravy webu i do budoucna, zaplatíte nám pouze za práce spojené s instalací a individuálním nastavením, případně tvorbu struktury, menu a vložení obsahu. Později vám můžeme rozšířit Joomlu o další funkce. S číslováním verzí si nemusíte zbytečně lámat hlavu. Nainstalujeme vám nejnovější možnou verzi, která bude kompatibilní se všemi dalšími použitými komponentami a grafikou, aby nedošlo k případnému narušení funkčnosti webu. Každá verze joomly má zajištěnou technickou podporu tvůrců po dobu dvou let od jejího vydání. Kdykoliv je možné upgradovat na novou verzi. To by nemělo mít vliv na žádná dříve provedená nastavení v CMS Joomla.

Joomla je Opensource, který se vyvíjí od roku 2005 jako následník CMS Mambo.

  • jádro CMS Joomla je vytvořeno na frameworku Joomla Platform, který pro vývoj Extensions využívají tisíce programátorů po celém světě - i u nás ve firmě a v celém ČR.
  • existuje cca 8000 rozšíření Joomly, která obohacují Joomlu o další funkčnosti - zjednodušeně lze říci, že Joomla weby se spíše skládají dohromady, než že by se programovali, ale my máme programátora, který dokáže v Joomle napsat i velké komponenty
  • základní jazyk je PHP (nyní ve verzi 7.2. a vyšší) a DB může být MySQL, Postgre i Oracle
  • objektové řešení je samozřejmostí a využití MVC modelu také. To umožňuje v budoucnu např. změnit grafické provedení bez toho, aby se musely znovu naplňovat data nebo přeprogramovat funkčnost. Je též možné používat několik grafických šablon pro různé stránky.
Joomla je moderní, modulární a snadno kdykoli rozšiřitelná funkčností i obsahem. Je možné v ní tvořit střední i opravdu velké weby. Umíme optimalizovat Joomlu na rychlost i funkčnost. Máme pro ní nakoupené různé komponenty, moduly i pluginy, včetně těch, které Joomlu více zabezpečí.
Může se u někoho objevit názor, že Joomla je "děravá" a pomalá - ano, to bývávalo, ale je to i tím, že Joomlu provozuje hodně amatérů, kteří jí nezabezpečí a proto jí hackeři snadno zneužijí pro rozesílání virů. My s Joomlou pracujeme cca 14 let a naučili jsme se jí zabezpečit a zoptimalizovat, aby v ní rychle pracovali i velké weby s návštěvností 1000 lidí za den a více - např.: www. DJKT.eu nebo Intranet TESCO.

Chcete vědět o Joomle víc? - Čtěte také:

Nebo nás můžete kontaktovat.

Články ze stejné kategorie (Webdesign): « SEO obrázky, optimali...
Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu