Specialista na WEB
od 1999

Joomla! 4.0 a Joomla! 3.10 jsou tu!

Joomla slaví 16. narozeniny a po 9 letech práce jejich dobrovolníků hrdě oznamuje vydání nové hlavní verze Joomla! 4.0 spolu s Joomlou 3.10, známou jako „the bridge“. Joomla patří mezi nejrozšířenější redakční systémy pro administraci a správu webových stránek na světě. Protože s Joomlou pracujeme již od roku 2007, napsali jsem o ní už mnoho článků. Můžete si přečíst například: Co je to Joomla a proč ji máme rádi nebo Proč je důležité pravidelně aktualizovat Joomlu.

Joomla! 4

Joomla! 4.0 je hlavní verze a přináší mnoho nových funkcí. Joomla! 4 byla navržena pro všechny. Ať už chcete vytvořit nový web, migrovat z Joomla RC na Joomla stabilní nebo z řady Joomla! 3.10 a Joomla! 2.5, vždy je dobré si nejdříve ověřit kompatibilitu.

Mohu upgradovat svůj web na Joomla! 4?

Migrace na Joomla! 4.0 vyžaduje nejdříve aktualizaci a přechod na Joomla! 3.10 a kontrolu před aktualizací. Některá vaše rozšíření ještě nemusí být připravena pro Joomla! 4. Pokud neprovedete upgrade hned, váš web to neohrozí. Přechodová verze Joomla! 3.10 bude totiž podporována ještě další dva roky. Prozatím můžete tedy výzvy k upgradu ignorovat. Poraďte se nejdříve s námi, zda je pro váš web přechod na Joomla! 3.10 vhodný.

Před aktualizací na Joomla! 3.10 je nutná kontrola!

Doporučujeme si nejprve ověřit kompatibilitu a zjistit, zda bude verze Joomla! 4 pro váš web vhodná. Kontaktujte nás. Na kopii vašeho webu provedeme kontrolu aktualizací 3.10, abychom zjistili, která rozšíření jsou kompatibilní s Joomla! 4.0.

Pozor na grafické šablony

Například Gantry není s Joomla! 4 kompatibilní. Před aktualizací redakčního systému nás raději kontaktujte, abychom zjistili, zda bude vaše grafická šablona s novou verzí Joomla kompatibilní.

Joomla! 3.10 pomůže s přechodem na Joomla! 4.0

Spolu s Joomla! 4 byla vydána i stabilní verze Joomla! 3.10, která je mostem mezi dvěma hlavními sériemi. Stabilita Joomla! 3.10 je především verzí obsahující zpětné porty změn API z Joomla! 4.0, které mají usnadnit přechod na další hlavní verzi pro komunitu. Joomla! 3.10 bude podporována bezpečnostními záplatami do 17. 8. 2023. Jakmile bude váš web aktualizován na 3.10, kontrola před aktualizací nám umožní zkontrolovat kompatibilitu s minimálními požadavky Joomla! 4.0.

Zvyšte zabezpečení webu díky pravidelné aktualizaci CMS Joomla

Upgrade na nejnovější verzi je doporučován jako jakákoliv aktualizace Joomla. Díky tomu budete mít stále k dispozici podporu a bezpečnostní záplaty Joomla. Zvyšte zabezpečení svého webu díky pravidelné aktualizaci CMS Joomla. Nabízíme vám službu, která bude udržovat váš web v dobré kondici a zabezpečený tak, aby se maximálně snížila možnost jeho napadení či zavirování. Pomůžeme vám s aktualizacemi. Kontaktujte nás.

Články ze stejné kategorie (Blog): « Clubhouse je nová soc... SEO kurz »
Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu
Zůstaňte v obraze - přihlašte se k odběru našeho newsletteru
Staňte se odběratelem užitečných informací z našeho oboru. Tipy a triky, jak využít potenciál webů, návody, SEO, bezpečnost ... Pokud si myslíte, že tyto informace oceníte, vyplňte formulář a odešlete.

captcha