Specialista na WEB
od 1999

Tvorba webových stránek

Webové stránky tvoříme už velice dlouho a často naše klienty zapojujeme do přípravy i je zasvěcujeme do tajů tvorby webových stránek. Napadlo nás udělat obecnější infografiku, která by oblast webdesignu popisovala a mohla by „téměř laika“ seznámit s možnostmi tvorby i službami, které nabízíme. Posuďte sami, zda se nám to povedlo…

Předkládáme vám názorné schéma tvorby webových stránek, které má napomoci pochopení celého procesu tvorby rozdělením do jednotlivých fází a celků. Většinou u konkrétního projektu nerealizujeme všechny služby, ale velice často z každé fáze tvorby realizujeme alespoň část.

Více o naší tvorbě v oblasti webdesignu

Vytvoříme vám přehledný, intuitivní a technicky zdařilý web

Velice našim klientům doporučujeme zaměřit se na PŘÍPRAVNOU fázi, už zde se totiž může přijít na mnoho pěkných myšlenek a ušetří se klientovo peníze. Když se na něco přijde, až když je projekt v testování nebo ostrém provozu, je úprava mnoho násobně dražší. Protože se v oblasti webdesignu pohybujeme opravdu dlouho, můžeme poradit, analyzovat, připravit podklady a dokonce i obsah celého či části webu.

Někteří klienti už přicházejí s velice kvalitním zadáním i realizační studií tvorby webu, a tak velkou část z fáze PŘÍPRAVA a třeba i část z bloku DESIGN můžeme přeskočit a využít zdroje od klienta. Naopak velmi často přichází klient pouze s IDEOU a náznakem toho, čeho by chtěl dosáhnout. Potom je vhodné udělat i studii budoucí výnosnosti projektu a internet marketingovou úvahu/návrhy. Velice často vytváříme pouze jeden grafický design, ten s klientem konzultujeme nejdříve na skice (wireframe), kde ladíme rozložení informačních i orientačních prvků, a následně přejdeme k barevnosti i grafickým prvkům. Na větších projektech je též velice důležité zaměřit se na UX (user experience), aby byl budoucí návštěvník webu vedený na správná místa a aby se mu webem procházelo příjemně.

REALIZAČNÍ fáze obsahuje někdy programování, ale u prezentačních webů s administrací se jedná spíše o sestavování komponent a modulů v rámci redakčního systému Joomla!. Programování a vývoji aplikací se věnujeme v jiné sekci.

Po dokončení všech prací na vývoji webu a jeho umístění na produkční server naše práce nekončí, nastává další důležitá fáze = SPRÁVA. Následná péče musí webu pomoci, aby se prosadil mezi konkurencí na internetu. Pomáháme v oblasti SEO off-page tvorbou kampaní, backlinků, … Zabezpečení provozu webů je stejně důležité jako aktualizace komponent, inovace a rozšiřování webu obsahově i funkčně. Zabezpečení a pravidelné aktualizace webů jsou součástí našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále...

Pokud potřebujete infografiku Tvorba webových stránek v PDF pro studijní účely, můžete si ji stáhnout (500 kB), jen prosím zachovejte copywrite, který náleží Agionetu. Pokud jste ve schématu nenalezli vše, tak je to v pořádku – nabízíme i další služby, které se do grafu nedostaly. Kontaktujte nás a můžeme i pro vás nalézt správně řešení.

Články ze stejné kategorie (Webdesign): « Profesionální webov... Tvorba webu... »