Kancelářské online nástroje: e-mail, dokumenty, kalendář atd.

Nastala doba, kdy je snazší a efekttivní nový soubor (Word, Excel, ...) vytvářet od začátku v prostředí Internetu a to klidně se svými spolupracovníky najednou.

Práce se soubory v Cloudu je snadná a efektivní

Asi jste byli zvyklí, že máte na svém počítači nainstalované oblíbené programy a vytvářeli v nich soubory, které jste přenášeli na USB pamětích nebo posílali mailem. Nyní je snazší soubor vytvářet od začátku v prostředí Internetu a to klidně se svými spolupracovníky najednou. Pak zaslat přístup i právníkovi, nebo klientovi a společně doladit třeba smlouvu, objednávku nebo zadání k projektu. Ušetří to mnoho času, ztrátu formátování, problémy s kompatibilitou, možnost pracovat na více zařízeních najednou (PC, notebook, tablet, mobil) apod. Zároveň můžete ukládat verze dokumentu, nastavit zaznamenávání změn (abyste nemuseli při změně dokumentu někým jiným, znovu číst vše od počátku), dokument si vytisknout, stáhnout na svůj počítač zálohu atd.

G Suite (dříve s názvem Google Apps od 2006 do 2016) je v současné době asi nejlepší platforma v oblasti "kancelářských" online aplikací. Základní a pro vás nejvhodnější navzájem provázané aplikace jsou Gmail, Dokumenty (word), Tabulky (excel), Disk (ukládání dalších typů souborů), Prezentace, Kalendář, Chat, Meet (video konference), Weby (misro prezentační weby), Kontakty.

google suite apps domain email accounts within 24 hours

Ale ani to není všechno, Google dále nabízí Fotky, Hangout (nějo jako telefonování), Formuláře, Keep (poznámky), atd. Dokonce vývojáři třetích stran mohou do tohoto prostředí doprogramovat další aplikace. K dispozici je velký výběr na Google Market Place. My např. využíváme MindMup (vytváření myšlenkových map), dále existují různé verze Projektových managerů integrovaných do prostředí G Suite atd.

G Suite bylo ještě v roce 2012 zdarma, ale s příchodem nových funkcí a množstvím firem, které začali službu s oblibou používat, přišel Google s požadavkem na zaplacení 5 dolarů za jednoho uživatele na měsíc. Toto je částka, kterou se určitě vyplatí investovat, protože získáte neuvěřitelně propracovanou soustavu užitečných aplikací. My využíváme G Suite již od roku 2009 a nikdy bych nepřešel nikam jinam. Rozhodně ne k Microsoftu, který přišel se službou Office 365.

Důvody, proč využívat službu G Suite ... Stalo se vám toto někdy?

  • Nemohli jste najít soubor na jednom počítači ani na druhém, až jste zjistili, že ho máte na notebooku nebo flash paměti?
  • Smazali jste si omylem soubor na lokálním či sdíleném disku omylem a nemohli ho již obnovit?
  • Obcházeli jste kolegy či jim mailovali, aby vyplnili společný soubor s tabulkou a pak ho poslali dalšímu kolegovi?
  • Museli jste dávat dohromady připomínky ke smlouvě od několika kolegů z několika mailů a souborů do jednoho dokumentu?
  • Urgovali jste několikrát o synchronizaci sdílených dat? 
  • Pracně jste dávali dohromady termín schůzky s několika kolegy?
  • Přehrávali soubory mezi různými počítači a přenášeli na flashce?

Následující VIDEO je sice v angličtině, ale je velice srozumitelné: https://www.youtube.com/watch?v=EZmXEFGFeNA. Více o službě je možné se dozvědět v češtině na této Google stránce: https://gsuite.google.cz/intl/cs/. My vám rádi tuto službu do Vaší společnosti zavedeme. Co potřebuje Vaše firma k zvýšení efektivnosti řízení / organizování / logistice / ... -> využít již připravené Internetové nástroje / cloud služby a dobře je propojit a dále šikovně využívat a vylepšovat.

Využívejte Internetové online služby, vyplatí se to!

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu