Specialista na WEB
od 1999

Videoprodej – galerie/e-shop systém

Máme řešení pro vás, kteří chtějí na svém webu prodávat videa, filmy, klipy, a to bez reklam, omezení, poplatků za prodej… opravdu na vašem vlastním webovém portálu – e-shopu. Pochopitelně některá videa mohou být zdarma – ukázky. Náš systém je alternativou k vlastnímu YouTube a bez reklam.
(Podobně máme vytvořený websystém pro prodej uměleckých děl a obrazů nebo fotografií = photobank či photostock systém.)


Rádi byste vynaloženou práci s přípravou a natočením videa zúročili a alespoň částečně si ji nechali zaplatit? Chtěli byste prodávat svá vytvořená videa, filmy, kurzy, videotutoriály, filmové dokumenty, osvětové programy, videoklipy, cestovatelské záznamy, zábavné videopořady, výuku… pomocí webových stránek?

Vytvořili jsme video e-shop/portál, kde vaše videa mohou sledovat lidé, kteří zaplatí malý poplatek/subscription (tzv. služba video on demand či e-shop pro videa online). Diváci mohou nejdříve zdarma vidět krátký náhled videa, vyberou si, zda chtějí sledovat jednotlivé filmy nebo celé kategorie. Předplatí na určitou dobu a potom mohou sledovat zaplacená videa. Nemohou si je k sobě stahovat = pro přehrávání musejí být připojení online. Tím je zabezpečeno, že se vaše videa nebudou snadno šířit Internetem zdarma. Kdykoli si mohou dokoupit další videa. Za větší videocelky můžete dávat množstevní slevy… Tuto aplikaci řadíme mezi tvorbu webu s placeným obsahem (podobně řešíme i projekty, kde se platí za možnost číst článek apod.).

Video prodejní webový portál – váš e-shop s videopořady

Webový systém vám snadno přizpůsobíme jak graficky, tak funkčně. Představte si, že je to něco jako skládačka, kterou můžete snadno doplňovat a zčásti i obměňovat (níže jsou popsané ostatní výhody).

Vaše videa je možné přidávat kdykoli a dokonce přemýšlíme i o rozšíření o živé vysílání, konferenční videa, lektorské přednášky či videokonzultace s rezervací a platbou. Tuto funkčnost by mohla poskytnout následující Joomla! komponenta, která už zčásti řeší placení za videoschůzky a kalendář volných termínů + rezervace. K dispozici jsou i komponenty, kde je možné platit i za další obsah (články, manuály, zdroje, …).

Takže nyní můžete začít jako videogalerie s prodejem online sledování a později web dále rozvíjet.

Video prodej eshop (home videa)Prodejní video portál výukových pořadů

Ukázkou jednoho z řešení (DEMO) je prodejní portál výukových videí pro školy CapekEdu.cz, který funguje přibližně takto:

 • zkrácené ukázky si může zájemce prohlédnout zdarma
 • škola nakoupí roční předplatné (subscription) a potom může sledovat vybrané (zakoupené filmy) kdykoli a kdekoli
 • toto je přesná ukázka, jak prodávat video na webu – jedná se o tzv. „předplacené video
 

Výhody našeho řešení video e-shop portálu

 • prodejní videoportál je postaven na základě oblíbené CMS Joomla! (otevřený redakční systém) = ten je možno provozovat na našich serverech či na vašich, a to jak Cloud/SaaS nebo prodej celého řešení do vašich rukou
 • pro nabídky videí a jejich přehrávání je využita komponenta K2, Yendif Video Share a RS Membership (tato sestava je snadno doplnitelná o další komponenty, např. komunitní JomSocial, videokonference, rezervační systém atd.)
 • snadno se mění design webu, snadno se systém rozšiřuje obsahově i funkčně, a to kdykoli v budoucnu
 • máte vše pod vlastní kontrolou a nejste závislí na cenzuře nebo jiných omezeních klasických systémů jako je: YouTube, Vimeo, Facebook video, TikTok, Instagram, Stream.cz, Envato, případně dalších videobank či photostock/photobank (Depositphotos, ShutterStock, iStock, …)
 • uživatel webu má rychlou registraci a po přihlášení (login) k dispozici předplacené video dle jeho výběru
 • a mnoho dalších možností, viz Joomla! výhody
 

video eshop tvorba webu

 

Na co je možné náš/váš webový videoprojekt použít?

 • platba za shlednuti filmu = Video on demand system či prodej videa online
 • videokurzy s poplatkem za shlédnutí – a to jak cvičení (jóga, posilování, fitness, …), ale i videokurzy vaření, šití, …
 • videoškolení v jakýchkoli oblastech (informatika, účetnictví, …)
 • video pracovní postupy – truhlář může ukazovat, jak co vyrobit, kovář, elektrikář, modelář, …
 • vaše videotvorba včetně home video, které jsou tak zajímavé, že by je někdo chtěl koupit/sledovat za drobný peníz
 • a vás napadne mnoho dalších aplikací a možností…

Naše zázemí z oblasti videotvorby a programování

aneb Jak tvořit videa a následně je prodat?

My se oblasti multimediální tvorby věnujeme hodně dlouhou dobu, a to přímo videotvorbě, dále dotykovým prezentacím či animacím. Ale protože naše hlavní činnost je tvorba webových stránek a aplikací na zakázku, rozhodli jsme se, že spojíme tyto oblasti a vytvoříme něco v této době vhodného pro více zájemců. Když si systém koupí více lidí, tak se náklady a práce rozprostře a pro každého to může být finančně velmi zajímavé :-)

Kolik může stát tvorba video prodejního portálu?

Odpověď není jednoznačná = je to různé, protože pravěpodobně přijdete se svými požadavky na design, napojení na platební brány, malinko jinou funkčností atd. Můžeme naznačit, že nejnižší cena provedení videoportálu s e-shop prodejem může být kolem 40 000 Kč, nicméně alespoň jeden váš požadavek bude složitější a náročnost s cenou snadno zvýší. Profi provedení opravdu pěkného a velkého videoportálu stojí určitě přes 100 000 Kč, ale také bude mít daleko větší šanci na úspěch. V tomto případě počítáme i se zapojením našich ostatních profesí z oblasti internetového marketingu, SEO atd.

Kromě zmíněného námi sestaveného řešení na Joomle vám můžeme instalovat a zprovoznit i jiné alternativy k YouTube jako je: PeerTube.

Varianta websystému pro prodej uměleckých děl a obrazů nebo fotografií (photobank či photostock) je v našich referencích pod tagem: obrazy galerie.

Další zajímavé články z této oblasti: Online vysílací studio pro webináře, Jak streamovat a vysílat online

Doplňující informace a možnosti vám sdělíme osobně či telefonicky – kontaktujte nás.

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu

Implementujeme též již existující

webové systémy, nejčastěji z naší dílny.

 
Nasazením existujícího systému vám uspoříme náklady.
 
 
 • Informační portál
  Informační portály pro zpravodajství, e-zin
  Základem informačních portálů je u nás Joomla a pro ni doprogramované komponenty a doplňky. Ukázky jsou v referencích.
 • INTRANET portály a správa dokumentů
  INTRANET a správa dokumentů
  Intranet může mít podobné funkčnosti jako veřejná stránka, ale je nutná registrace. Pro Tesco jsme nasazovali Document management system, pro ZČU univerzitní informační portál atd.
 • Rental Inventory - správa půjčovny
  Rental inventory system – správa půjčovny
  Webových aplikací pro správu půjčovny a revizí či plánování využití inventáře jsme naprogramovali již několik a je možné je po drobných úpravách snadno využít i pro vás.