Nejoblíbenější sociální sítě

Následující data jsou průběžně aktualizována, poslední aktualizace: únor 2021

 1. Facebook (2,740 mld. účtů)
 2. YouTube (2,291 mld. účtů)
 3. WhatsApp (2,000 mld. účtů)
 4. Facebook Messenger (1,300 mld. účtů)
 5. Instagram (1,221 mil. účtů)
 6. Weixin / WeChat (1,213 mld. účtů)
 7. TikTok (689 mil. účtů)
 8. QQ (617 mil. účtů)
 9. Douyin (600 mil. účtů)
 10. Sina Weibo (511 mil. účtů)
 11. Telegram (500 mil. účtů)
 12. Snapchat (498 mil. účtů)
Online marketing, reklama a propagace na sociálních sítích.
Poskytujeme služby nejen pro Facebook - propagace, aktualizace, správa

Zdroj: https://www.statista.com/statistics/272014/global-social-networks-ranked-by-number-of-users/

Seznam a popis nejznámějších sociálních sítí

Sociální sítě jsou mocným nástrojem k propagaci na internetu. Sociálních sítí je po světě mnoho. Nejznámější sociální sítě jsou Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn a TikTok. Nejrozšířenější a zároveň nejpopulárnější sociální sítí na světě je jednoznačně Facebook. Facebook používá každý měsíc cca 2,5 miliardy lidí po celém světě. V Česku má Facebook téměř polovina obyvatel. Nastavovánítvorba reklam na sociálních sítích je pro laika poměrně složité. Poradíme vám, jaký způsob propagacena které sociální síti bude pro vás ideální. Kontaktujte nás.

Další informace najdete v článku: Marketing a propagace webu na Facebooku a jiných sociálních sítích

Facebook

facebook logo

V roce 2004 se objevil Facebook, který na dobro změnil celé dějiny sociálních sítí. Během tří let se dostal na špici pomyslné pyramidy sociálních sítí a sbíral uživatele jednoho za druhým. Svůj post si drží přes deset let.

Odkaz: www.facebook.com

Facebook je nejznámější sociální síť na světě, která v roce 2012 dosáhla hranice 1 miliardy zaregistrovaných uživatelů. Tato síť je převážně určena ke sdílení informací a dat s přáteli nebo fanoušky. Na Facebooku (FB) se vytváří komunity lidí s podobnými zájmy. Vybraným zájmovým i věkovým skupinám pak můžete cíleně zobrazovat příspěvky zaměřené přímo pro ně (placená reklamní kampaň). Dlouhodobě zde můžete propagovat svoji značku, produkty a tvořit okolo Vašeho FB účtu komunitu lidí, kterou Vaše služby a produkty zajímají.

Podrobněji o Facebooku si přečtěte v těchto článcích: Proč si založit stránku na Facebooku? nebo Marketing a propagace webu na Facebooku a jiných sociálních sítích.

YouTube

youtube logoJiž dlouhou dobu je na vzestupu. Oblíbenost videí stále roste. Firmy toho využívají pro prezentaci svých produktů a služeb. Protože se uživatelé internetu rádi dívají na videa, Google videa upřednostňuje ve vyhledávání a uděluje jim vysoké pozice. Nejlepší je umisťovat videa na YouTube, protože se jedná o největší videoportál a téměř 90% videí z první stránky Googlu tvoří právě YouTube videa. Video marketing je na vzestupu a to je šance, jak využít YouTube nově také k budování značky.

Odkaz: www.youtube.com

Nejpoužívanějšínejznámější sociální síť pro ukládání videozáznamů na internet. Ty lze pak jednoduše umístit na web nebo sdílet dalším uživatelům pomocí jiných sociálních sítí. Potřebujete pomoci vytvořit nový YouTube kanál nebo aktualizovat ten stávající? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. Tvoříme také reklamní a propagační firemní videa, výukové a instruktážní pořady, videomanuály, záznamy z výstav a veletrhů. Mrkněte se na náš YouTube kanál Agionet.

WhatsApp

Službu WhatsApp koupil Facebook v roce 2014 za 19 miliard dolarů. WhatsApp nejvíce lidé využívají pro zasílání textových zpráv a volání přes internet. Uživatelé s touto aplikací mohou telefonovat, sdílet fotky a videa nebo nahrávat krátké audio zprávy.

Instagram

instagram logoV současnosti jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí vznikla v roce 2010. Záhy si získala řadu příznivců. Umožňuje nejen sdílení Stories a fotografií, ale také chatování s přáteli. Instagram vlastní společnost Facebook.

Odkaz: www.instagram.com

Instagram je velmi zajímavá služba, jejíž vzestup byl raketový. Oblíbenost mezi uživateli rostla velmi rychle až si toho všimnul samotný Facebook a Instagram odkoupil za 1 miliardu dolarů. Donedávna přitom ani nebylo možné Instagram najít na internetu pomocí prohlížeče. Jedná se totiž o službu určenou především pro mobilní telefony. Základní princip je vyfotit cokoliv více či méně zajímavého, použít či nepoužít jeden z předpřipravených grafických filtrů a sdílet. V roce 2012 Instragram spustil i verzi přístupnou i mimo chytré telefony.

LinkedIn

Linkedin logoProfesní sociální síť založená v roce 2002 pomáhá navazovat důležité profesní kontakty. Nejen, že je zdrojem spousty užitečných informací, ale dává možnost nabídnout životopis on-line a otevřít si tak dveře do spousty firem.

Odkaz: www.linkedin.com

Sociální síť zaměřená na kariérní a firemní sféru. Jedná se o velmi rozšířený online „životopis“ se sociálními funkcemi. Sdílení aktuální činnosti, změna zaměstnání, pořádání akce, školení, seminářů, hledání zaměstnanců, hledání zaměstnání atd.

TikTok

Čínská mobilní aplikace slouží ke sdílení krátkých videí o délce několika vteřin. Síť vznikla v září roku 2016. Měsíčně ji využívá více než půl miliardy uživatelů.

Odkaz: www.tiktok.com

Pinterest

Pinterest logoSociální síť pro tvorbu kolekcí fotografií a obrázků vznikla v roce 2009. Uživatelé si prohlížejí obrázky a kolekce ostatních uživatelů a mohou si je vložit i na svou nástěnku.

Odkaz: www.pinterest.com

Představte si nástěnku na Vaší zdi. Dále si představte, že máte u sebe několik časopisů a novin. Pinterest vám umožňuje dávat na nástěnku všechny obrázky, které vás v nějakém tom časopisu nebo novinách zaujaly.  A navíc k nim přidá informaci, kde jste na tento obrázek narazili. A teď si to představte pro internetové prostředí s další možností a to sdílet svoji nástěnků nebo několik nástěnek s dalšími lidmi. To je rychle rostoucí sociální síť Pinterest.

Přehled sociálních sítí v kategoriích

Zde naleznete základní přehled nejoblíbenějších sociálních sítí rozdělený podle kategorií.

Sociální život a sdílení

 • Facebook
 • Twitter
 • TikTok
 • MySpace

Kariéra a firmy

 • LinkedIn
 • Behance

Fotografie

 • Pinterest
 • Instagram
 • Flickr
 • 500px

Filmy

 • IMDB
 • CSF

Video

 • YouTube
 • Vimeo
 • Qwiki
 • Stream.cz

Hudba

 • Last.fm
 • Spoti.fy
 • Bandzone
 • Soundcloud
 • MySpace
 • Xplaylist

Geolokační sociální sítě

 • Foursquare
 • Yelp
 • Tripadvisor

Jak propagovat svou firmu, produkty nebo služby na sociálních sítích?

Profesionální marketingpropagace na sociálních sítích dokáže zviditelnit Vaši firmu, značku i jednotlivé produkty a služby. Využívejte sociální sítě naplno. Pomůžeme vám vytvořit reklamu na Facebooku i jiných sociálních sítích. Propojíme webové stránky se sociálními sítěmi pomocí funkčních odkazů, aby se uživatelé sociálních sítí mohli prokliknout na Váš web. Poskytujeme kompletní poradenství v oblasti sociálních sítí. Kontaktujte nás.

Pro náročné klienty provádíme také pravidelné i nárazové odborné analýzy všech sociálních sítí (hlavně: Facebook, Google Moje firma a YouTube). Podle výsledků analýz určíme, jak nejlépe propagovat produkty nebo služby na sociálních sítích a které sociální sítě by byly pro Váš projekt nejvhodnější.

Přečtěte si také:

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu