Rental inventory – systémy pro půjčovny či marketing

Různých systémů pro evidenci zapůjčeného materiálu či strojů jsme dělali již více. Většinou na míru klientovi. Často tyto SW či webové aplikace/systémy potřebují půjčovny či firmy s projektovým řízenímrealizátoři zakázek s velkým množstvím vlastního materiálu, přístrojů, inventáře. Proto se této oblasti říká Inventory management nebo Rental management systems. V oblasti pořádání (kulturních/společenských) akcí je však tento systém nazývaný spíše Event booking nebo Event management system. Někdy se používá i výraz retail management solutions. A když je to opravdu robustní systém, tak je zařazen mezi ERP systémy (Enterprise Resource Planning).

Důvodem pro volbu ERP systému je větší přehled,

efektivita a pohodlí při správě firemní agendy.
Rádi vám tento systém nastavíme dle zvyklostí ve Vaší společnosti.  

Podle toho co potřebuje společnost spravovat, se využívají menší nebo větší moduly a funkce. Malá půjčovna využije Sklad, Kontakty, Kalendář, Vytvoření zapůjčky a Vrácení materiálu. Větší společnosti potřebují větší Agendu, lepší Plánování, ale třeba i řešení konfliktů, lepší a podrobnější tvorbu nabídek, kalkulací, HR management (personalistiku), ekonomiku, tvorbu faktur, tisk smluv, notifikace, automatizaci procesů, napojení na ekonomické systémy, či banku, ...

Hledáte způsob jak zefektivnit a plánovat firemní procesy

Cca v roce 2008 jsme začali programovat větší systém pro "půjčovny" resp. ERP plánovací systém pro společnost Start Production, která realizovala support společenských akcí, koncertů, festivalů atd. Znamenalo to evidovat využití prostředků, které mají na skladě, dopředu plánovat a dávat pozor na konflikty a dostatečný počet materiálu pro realizaci akce v daném čase. Od počátku jsme pracovali s možností snadného a rychlého vytvoření Nabídky s podrobnou Kalkulací - tím náš klient často vyhrával před  konkurencí. K tomu jsme přidali ekonomiku, fakturaci, generování smluv, přehledů, reportů. Později i přidělení lidí na akci atd. Často o tento systém měli zájem společnosti realizující support pro filmové společnosti. Ti hledali Rental inventory management planning system, který by jim pomohl s plánováním a evidencí zapůjčeného inventáře, denním vyhodnocením apod. Systém musí mít zakomponovaný i malý eshop, protože některé produkty jsou jen jednorázové.

Chcete mít svoje eventy pod kontrolou?

Pro České dráhy (ČD) jsme programovali systém pro evidenci a zapůjčování prezentačních/reklamních předmětů a materiálu pro jejich marketingové a propagační účely. I zde musejí plánovat a mít přehled, kde a kdy bude jejich materiál využitý, jaká akce či event se bude pořádat a jaký materiál na ní bude potřeba odvést.

Potřebujete mít dokonalý přehled nad Vaším skladem/materiálem?

Další menší systémy pro půjčovny jsme již programovali většinou jako doplňky k prezentačnímu či funkčnímu webu. To je např. CityMoto.cz, kde potřebují plánovat a evidovat zapůjčení motorky. Se speciálním požadavkem přišel i kamarád z dětství, který jako zahradník před Vánoci připraví stromky do velkých květináčů a zapůjčuje je společně s dovozem a odvozem. Zde bylo potřeba vytvořit základní eshop s výběrem konkrétníáho stromku a následným plánováním termínu odvozu, atd.

V různých variacích či přizpůsobením lze podobný systém nasadit pro sportovní centra či půjčovny sportovního materiálu, půjčovny lešení, půjčovny strojů, ... Umíme si představit nastavení našeho velkého ERP systému pro plánování a řízení provozu offsetové tiskárny a dalších provozů.

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu

Implementujeme existující

webové systémy a řešení.

Nasazením existujícího systému vám uspoříme náklady
 • Informační portál
  Informační portály pro zpravodajství, e-zin
  Základem informačních portálů je u nás Joomla a pro ni doprogramované komponenty a doplňky. Ukázky jsou v referencích.
 • INTRANET portály a správa dokumentů
  INTRANET a správa dokumentů
  Intranet může mít podobné funkčnosti jako veřejná stránka, ale je nutná registrace. Pro Tesco jsme nasazovali Document management system, pro Zpč. univerzitu informační portál atd.
 • Rental Inventory - správa půjčovny
  Rental inventory system – správa půjčovny
  Webových aplikací pro správu půjčovny a revizí či plánování využití inventáře jsme naprogramovali již několik a je možné je po drobných úpravách snadno využít i pro vás.