Proč je důležité aktualizovat informace na internetu, Google Moje firma, Facebooku i jinde

Google kladně hodnotí, když má firma aktualizované kontaktní údaje nejen v profilu My Business, ale také jinde na internetu.

O tom, Jak využít profil Google my business pro vylepšení SEO jsme se už zmiňovali v předchozím článku. Tentokrát se zaměříme pouze na to, proč je důležité nezapomenout udržovat kontaktní a další údajestále aktuální a to nejen na Googlu, ale i na sociálních sítích, firemních webových stránkách a ostatních webech, kde lidé hledají kontakty na Vás. Například v době svátků nebo karantény můžete změnit pracovní dobu. Když o tom dáte vědět Googlu, tak on tuto informaci zobrazí návštěvníkům, kteří aktuální informace o Vaší firmě právě vyhledávají.

Chystáte nějakou změnu? Snažíte se vrátit do “starých kolejí”?

Postupně dochází k rozvolňování vládních nařízení v souvislosti s pandemií Covid-19. Možná se právě snažíte vrátit do “vyjetých kolejí” nebo naopak chystáte nějakou změnu. Nezapomeňte proto aktualizovat údaje ve firemním profilu Google Moje firma.

Jak aktualizovat informace v Google Moje firma?

Po přihlášení můžete aktualizovat údaje o firmě pod záložkou Informace. Přidejte zvláštní otevírací dobu pro nouzový stav, státní svátky, dovolené nebo jiné mimořádné události. Upravte provozní dobu po skončení mimořádných opatření. Pokud máte nové telefonní číslo, případně i adresu, když se firma přestěhovala nebo jen změnila kontaktní místo, aktualizujte kontakty co možná nejdříve. 

Google Moje firma aktualizace udaju

Google kladně hodnotí, když má firma aktualizované kontaktní údaje nejen v profilu My Business, ale také jinde na internetu. To znamená na webu, na Facebooku, ostatních sociálních sítích i v dalších katalozích firem a podobně. Google si všímá také toho, jestli jsou údaje sjednoceny na všech vyjmenovaných webových stránkách. To znamená, jestli jsou shodná data například v Google Moje firma i na firemním webu a Facebooku.

Ti, co se o pravidelné aktualizace údajů ve všech svých profilech a kontaktních webech detailně starají, mohou doufat, že je Google odmění formou vyšších pozic ve vyhledávání.

Tvořeníaktualizace profilů na Googlusociálnách sítích od nás dostanete jako další pomoc související se zakládáním firemních stránek. Nemáte čas nebo lidi na zkoumání toho, kde cojak vyplnit? Denně aktualizujeme informace na různých webových stránkách i profilech. Můžete si službu pro zakládáníúpravy informací na Googlusociálnách sítích od nás objednat.

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu