Tvorba eshopu – internetový obchod

Necháme si vytvořit internetový obchod a začneme jeho prostřednictvím vydělávat peníze.“ - To je představa mnohých lidí a na počet obyvatel má opravdu Česko snad nevíce eshopů na světě. Konkurence je tedy velká a nestačí mít „prostě nějaký“ eshop. Nešetřete proto na počátečních nákladech za každou cenu. Je dobré začít alespoň malou analýzou, udělat si přehled o konkurenci, rozmyslet provedení eshopu i speciální funkčnosti a zodpovědět si na pár otázek, které uvádíme na konci článku.

My vám internetový obchod nejen nainstalujeme, nastavíme, naplníme a zprovozníme, ale zároveň vám nabídneme další služby pro zvýšení jeho funkčnosti. Pro dobré a rychlé "rozběhnutí" eshopu je téměř nezbytné investovat do propagace - my nabízíme SEO služby spojené i s propagací obchodu. Mějte profesionální eshop a vydělávejte.

Jak založit eshop?

Založení eshopu není problematické. Myslete hlavně na to, aby eshop byl dobře provedený = profesionální eshop, který vám přinese zisky. Vytvoření eshopu je celkem snadné, ale pak musíte na svůj nový eshop přivést návštěvníky, kteří budou nakupovat, pokud nebudete mít profesionálně provedený web s dobrým SEO, tak ho moc lidí nenajde. Prodej eshopu je možné také zařídit. Pokud hledáte eshop na prodej - máme pro vás připravenou vhodnou platformu. Kontaktujte nás.

Česká republika je v oblasti ecommerce celosvětový gigant. Na počet obyvatel se pyšníme nejvyšším počtem e-shopů v Evropě. Již nyní se v ČR provozuje téměř 45 000 e-shopů. Více na: www.ceska-ecommerce.cz

Ukázka z realizace eshopu:

citymoto 900px

Více eshop realizací zde: #eshop nebo se podívejte i na další naše reference: webové stránky na systému Joomla.

Agionet a tvorba eshopu

(První eshop jsme realizovali přibližně v roce 2007 a od té doby je jich mnoho.)

 • Internetový obchod jako „dílo“ mnohých odborníků: Zapojujeme do tvorby eshopu profesionály z více odvětví - projektového manažera, marketingového specialistu, SEO odborníka, grafika, kodéra a programátora. Díky tomu tvoříme promyšlené a precizně zpracované internetové obchody.
 • Eshop na míru: Vyjdeme vstříc vašim specifickým požadavkům. Zřízení internetového obchodu s využitím správných komponent je pro profesionála snadné. Eshop rychle nainstalujeme, nastavíme, naplníme a zprovozníme.
 • B2B eshop - pro firmy, které prodávají produkty dalším firmám (velkosklady apod.) - máme pro vás také řešení na míru. Velké systémy, které kromě eshopu potřebují i logistiku, správu financí apod. programujeme často od nuly za použití platformy PHP a Nette
 • Vyhodnocování eshopu a internetový marketing: Sledujeme a vyhodnocujeme návštěvnost eshopu a na základě toho ho vylepšujeme. Používáme rovněž další komponenty pro SEO optimalizaci a nezapomínáme ani na internetový marketing.

Jaké platformy pro vývoj eshopů používáme?

 • PrestaShop (open sourcové řešení v PHP pro internetový obchod) - využíváme ho a realizujeme na této platformě např. Dropshippingový eshop s nabídkou produktů pro zvířecí mazlíčky.
 • Malé eshopy je možné realizovat i jen jako drobné rozšíření již existujících web stránek. Pod CMS Joomla existuje mnoho dalších eshopových komponent - např.: Hika shop, K2 Store, J2 Store, Phoca Cart a další. V mnohých z nich jsme již malé eshopy realizovali. Aktuálně na zač. roku 2020 jsme připravili vícenásobně použitelný eshop pro prodej Dárkových poukazů / Voucherů, abychom tak pomohli našim divadlům (kultuře) překonat těžkou dobu karantény.
 • Komponenta VirtueMart redakčního systému Joomla: S tvorbou eshopu na této komponentě máme bohaté zkušenosti. VirtueMart umí administrovat zboží, dělit jej do kategorií, pracovat s klientskými skupinami, slevami atd. Obsahuje objednávkový systém, dopravu, platební metody a napojení na různé platební brány. Dotváříme a programujeme i nové moduly a pluginy pro rozšiřující funkce. Váš eshop rychle propojíme se systémem, ve kterém vedete sklad zboží i účetnictví (Pohoda, Money i další).
 • Komponenta Eshop jako rozšíření Joomla CMS je též skvělé řešení pro středně velké weby.
 • Elektronický obchod na Facebooku: Mnozí prostřednictvím Facebooku svůj eshop propagují. A co takhle ho mít přímo na něm? Pro vyšší zisky využívejte plně výhod sociální sítě.
 • Další platformy pro tvorbu internetového obchodu: Kromě VirtueMart a Joomle používáme pro tvorbu eshopu i Magento. Hodí se pro náročné elektrické obchody se specifickými požadavky. Vytvoříme rovněž eshop na zakázku od nuly s použitím jiných frameworků. To je ideální pro velice sofistikované systémy.
 • Prodej vstupenek na festivaly a další kulturní akce realizujeme na Joomle + komponenta VIK Event

Podívejte se na naše reference webové stránky na systému Joomla, nebo přímo výběr eshop.

 

Otázky k uvědomění si, jak eshop realizovat...

Začali jsme mluvit o realizaci eshopu, ale protože je mnoho možností, jak ho tvořit a zde zálěží i na množství financí, které můžete investovat, tak si nejdříve musíme ujasnit základní požadavky a hlavně nejdůležitější funkčnost a zpúsob řešení. Pokud stavíme eshop jako rozšíření CMS Joomla, tak máme mnoho možností výběru komponenty. Některé mají více možností např. v prodeji vstupenek, jiné na textil jiné na čínské zboží apod. (toto je jen zjednodušení). My jsme již realizovali více různých eshopů (většinou na Joomla + VirtueMart / nebo komponenta Eshop / HikaShop / Phoca Cart / atd. - u každé se ukázalo, že toho zvládne celkem hodně, ale někdy ke konci přišel zadavatel a řekl: "Já chci ještě toto XY" a my jsme třeba zjistili, že ta komponenta to neumí. Proto si raději na začátku nadefinujte, co budete od webu potřebovat. 
Požadavky na eshop:
 • eshop bude řešen rozšiřující komponentou na Joomlu (nebude to žádný externí Shoptet, či něco podobného) ... Joomla má mnoho co nabídnout v této oblasti: https://extensions.joomla.org/category/e-commerce/shopping-cart/
 • potřebujeme, aby byl eshop v češtině
 • bude potřeba několik kategorií
 • postupně budu přidávány produkty a bude jich třeba až 500 (?)
 • nebudou nebo budou varianty jednoho výrobku? (třeba u různě barevných triček se to vyplatí a jeden rodičovský produkt má více dceřiných a ty se definují jako varianty)
 • bude potřeba zajistit online platební kanály nebo bude stačit platba hotově či převodem na účet?
 • bude potřeba faktura ze systému eshopu, nebo to bude řešené jinde (v rámci účetnictví)?
 • různé zasílací metody resp. kanály? (pošta / PPL / ...) a případně s tím nějaká automatizace?
 • budou se prodávat jen "pevné" produkty nebo i elektronické = datové soubory (PDF, DOC, ...), nebo třeba i Vouchery a to pevné nebo i elektronické?
 • bude potřeba nějaká předobjednávka nebo Dotaz na cenu?
 • bude lepší eshop postavit na fotkách produktů nebo se často stane, že fotka nebude a je potřeba to postavit jen na textech a fotka bude jen vyjímečně?
 • budeš potřebovat košík, protože nakupující bude většinou nakupovat více produktů najednou, nebo bude lepší, když si vybere zboží ho nezdržovat a rovnou ho poslat k platbě na pokladně?
 • produkty jsou nabízeny všem bez omezení nebo jen nějaké registrované skupině?
 • bude mít nějaká skupina levnější ceny (VIP)?
 • sledování stavu skladu a upozorňování na překročení nějakého limitu (např. poslední produkt na skladu - je potřeba doobjednat zboží) - je potřeba?
Můžeme sice začít minimalistickou verzí a vybrat jednodušší komponentu, ale to se nám může v budoucnu NEvyplatit, protože zjistíme, že komponenta není snadno rozšiřitelná a budeme ji muset za rok zahodit a začít s jinou. 
Možná bude dobré, když nám svoje požadavky sepíšeš do bodů, ... a také několika větami popíšete hlavní myšlenky.
A také můžete zkusit poslat odkaz na některý eshop, aby nám sloužil jako vodítko (tady může být problém, že my neuvidíme na tom shopu, to co je pro vás nejdůležitější - proto nám přednosti také raději vypište).
 

Profesionální internetový obchod nezapadne mezi ostatními. Kontaktujte nás a my vám ho vytvoříme.

Možná již nyní máte dostatek informací a mohla by se vám hodit „rychlá tlačítka“:
Pokud jste zvídavější, pokračujte dále ... kompletní menu nebo na Úvodní stranu

Implementujeme existující

webové systémy a řešení.

Nasazením existujícího systému vám uspoříme náklady
 • Informační portál
  Informační portály pro zpravodajství, e-zin
  Základem informačních portálů je u nás Joomla a pro ni doprogramované komponenty a doplňky. Ukázky jsou v referencích.
 • INTRANET portály a správa dokumentů
  INTRANET a správa dokumentů
  Intranet může mít podobné funkčnosti jako veřejná stránka, ale je nutná registrace. Pro Tesco jsme nasazovali Document management system, pro Zpč. univerzitu informační portál atd.
 • Rental Inventory - správa půjčovny
  Rental inventory system – správa půjčovny
  Webových aplikací pro správu půjčovny a revizí či plánování využití inventáře jsme naprogramovali již několik a je možné je po drobných úpravách snadno využít i pro vás.